Respawn.pl

Fessor żegna się z Monte – Duńczyk szuka nowej drużyny!

Autor: Maks Bartosik
Fessor

Frederik “Fessor” Sørensen nie będzie już dłużej zawodnikiem Monte Esports. Ukraińska organizacja zdecydowała o przesunięciu Duńczyka na ławkę rezerwowych.

Fessor dołączył do Monte we wrześniu 2022 roku po tym jak odszedł z Astralis Talent. Z europejską formacją wystąpił na kilku turniejach online, w tym podczas pierwszej edycji CCT South Europe Series czy FRAG season 10, który Fessor i spółka zakończyli triumfem. Pod koniec roku Monte zajęło także drugie miejsce w 43 sezonie ESEA Advanced, dzięki czemu zapewnili sobie udział w 44 sezonie ESL Challenger League.

W tych rozgrywkach jednak Fessor nie zagra. W czwartek ukraińska organizacja poinformowała o przesunięciu 21-letniego Duńczyka na ławkę rezerwowych. Tego ruchu można było spodziewać się już od kilku dni, zwłaszcza po tym jak Fessor nie wystąpił w meczu przeciwko iNation w ramach European Pro League. Duńczyka zastępował wtedy Karol Rallen Rodowicz, a europejski skład tamto spotkanie wygrał 2:1.

Sam Fessor w swoim oświadczeniu napisał, że nie spodziewał się tej decyzji i czuł, że mieli udaną końcówkę roku. Duńczyk napisał, że czuje się rozczarowany tą decyzją, bo bardzo chciał wystąpić w rozgrywkach ESL Challenger League.

Czułem, że mieliśmy niesamowity rok (2022) i osiągnęliśmy cele, których oczekiwaliśmy. Właśnie zakwalifikowaliśmy się do ESL Challenger i bardzo chciałem zagrać w tym sezonie. Jestem wdzięczny za miesiące, które spędziliśmy razem i wspomnienia, które stworzyliśmy.

Aktualny skład MONTE prezentuje się następująco:

Ukraine Volodymyr “⁠Woro2k⁠ Veletniuk
Ukraine Sergiy “⁠DemQQ⁠ Demchenko
Jordan Mohammad “⁠BOROS⁠ Malhas
Poland Szymon “⁠kRaSnaL⁠ Mrozek

Kazakhstan Aidyn “⁠KrizzeN⁠ Turlybekov (trener)

Denmark Frederik “⁠Fessor⁠ Sørensen (rezerwowy)