Respawn.pl

Strona główna » FIFA 23: Jak prezentuje się reprezentacja Polski w dodatku na mundial?

FIFA 23: Jak prezentuje się reprezentacja Polski w dodatku na mundial?

Autor: Maks Bartosik

W grze FIFA 23 dostępny jest już dodatek z okazji Mistrzostw Świata w Katarze. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się w nim reprezentacja Polski!

Mundialowy dodatek do FIFA 23 został dodany w środę. Możemy w nim rozgrywać mecze towarzyskie, turniej online czy cały turniej Mistrzostw Świata w Katarze. To właśnie ten ostatni tryb wydaje się być najlepszym dla “niedzielnego” gracza, który chciałby wczuć się w klimat nadchodzącego mundialu.

Uruchamiając tryb turnieju wita nas klimatyczne menu, w którym możemy wybrać reprezentację którą chcemy zagrać. Oczywiście do wyboru mamy wszystkie 32 kraje które biorą udział w mundialu, a przy każdym z nich mamy krótkie notki zawierające m.in. stroje, liczbę występów na mundialu oraz najlepszy wynik. W przypadku Polski jest to osiem występów, a najlepszy wynik to trzecie miejsce w 1974 i 1982 roku.

Po wybraniu reprezentacji, naszym oczom ukaże się kolejne menu związane z krajem który wybraliśmy. Tam ponownie możemy sprawdzić najlepszy wynik w mundialowej historii reprezentacji, ale też i krótki opis drużyny narodowej. W przypadku Polski możemy przeczytać, że nasz kraj “ma nadzieję wrócić w Katarze do dni minionej chwały”.

Następnie pojawia się już główne menu turnieju, w którym możemy rozegrać mecz, ustawić skład czy sprawdzić tabelę lub statystyki zawodników. Możemy też zobaczyć, kiedy, z kim i gdzie gramy następny mecz.

Można również sprawdzić zakładkę Wieści, gdzie pojawiają się wygenerowane przez grę informacje dotyczące mundialu w naszym save.

No właśnie, wspomnieliśmy o składzie, więc sprawdźmy, kto domyślnie został “powołany” do naszej reprezentacji. Do wyboru mamy aż czterdziestu zawodników, w tym wszyscy powołani przez Czesława Michniewicza.

Z kronikarskiego obowiązku sprawdziliśmy również, czy EA Sports nie powtórzyło błędu FIS i wgrało poprawny hymn Polski. Na szczęście, Mazurek Dąbrowskiego w mundialowym dodatku jest poprawny, choć przed meczem usłyszymy zaledwie jedną zwrotkę.

Przypomnimy tylko, że dodatek mundialowy do FIFA 23 jest darmowy i można go pobrać wraz z najnowszą aktualizacją gry.