Respawn.pl

FIFA 25 będzie wydana przez FIFA? “Będzie najlepszą grą dla każdego”

Autor: Maks Bartosik
FIFA 25 EA Sports

Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się kolejnej gry piłkarskiej na rynku. Międzynarodowa federacja FIFA zamierza wykorzystać fakt, że EA kończy się licencja na nazwę FIFA i stworzyć własną grę FIFA 25!

FIFA 25 nie od EA

W zeszłym roku pojawiła się informacja, że EA Sports nie będzie już współpracować z FIFA i FIFA 23 będzie ostatnią grą spod tego szyldu. Kanadyjska firma zapowiedziała już, że nowe gry piłkarskie będą nazywały się EA Sports FC. Wydawać by się mogło, że to jedynie zmiana nazewnictwa, aczkolwiek nie do końca.

Kiedy premiera FIFA 25

Gianni Infantino, prezydent FIFA powiedział, że jego federacja zamierza konkurować z EA Sports na rynku gier i wypuścić własną grę piłkarską pod nazwą FIFA. Pierwsza edycja nowej gry miałaby się pojawić w 2025 roku i miałaby nazywać się dokładnie tak jak gry od EA – FIFA + rok.

FIFA 25 – co wiemy

Infantino stwierdził też, że nowa gra od FIFA zawsze będzie najlepszą grą dla każdego chłopaka i dziewczyny. Dodał również, że wkrótce ogłoszą więcej informacji. Na ten moment jedyne co wiemy o nowej grze, to to że ma takowa powstać i jak będzie się nazywać.

Co dalej z grą od EA Sports?

Seria gier piłkarskich od EA Sports dalej będzie kontynuowana pod nazwą EA Sports FC. Wiemy na pewno, że dalej będziemy mogli bawić się w trybie Ultimate Team czy tworzyć własne kariery. Nie wiadomo jednak, jak utrata licencji FIFA wpłynie na takie szczegóły jak kluby czy zawodnicy w nowej grze od EA Sports.

Więcej informacji o grach z serii FIFA znajdziecie tutaj.