Respawn.pl

FIKU wkracza do gry! Startuje grupa C w ramach ESL Pro League

Autor: Michał Maćkowski
F1KU

Trwa siedemnasty sezon ESL Pro League, gdzie dzisiaj do akcji wkroczy pierwszy Polak. Maciej “F1KU” Miklas z OG rozpoczyna walkę w jednej z najlepszych lig na świecie w CS:GO.

Rywalizacja w grupie A i B w ramach siedemnastego sezonu ESL Pro League już za nami. Najlepsi w grupie A okazali się gracze Cloud9. Natomiast koszyk B bez niespodzianki wygrali gracze Heroic. Dzisiaj w ramach jednej z najlepszych lig CS:GO na świecie rozpocznie się walka w grupie C, gdzie oglądać możemy Macieja “F1KU” Miklasa z OG.

F1KU rozpoczyna walkę w ESL Pro League 17

Dzisiaj do akcji wkroczy pierwszych z dwóch Polaków. Maciej “F1KU” Miklas z OG powalczy o awans do fazy pucharowej jednej z najlepszych lig na świecie. Jednak na start międzynarodowy zespół czeka walka z brazylijskim 00NATION. Obydwie formacje nie zagrają w swoich standardowych znanych nam składach. W ekipie Polaka zabraknie bowiem Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković, który ze względów osobistych musiał zrobić przerwę od gry. Natomiast w brazylijskiej formacji nie zobaczymy bardzo doświadczonego Epitacio “⁠TACO⁠” de Melo, który z takiego samego powodu co nexa nie może zagrać na ESL Pro League. Miejsce TACO w zespole zajął 19-letni  Leonardo “⁠n9xtz⁠” Santos.

W grze także FaZe, Vitality czy Ninjas in Pyjamas

Walka w grupie C zapowiada się naprawdę ciekawie, bowiem oprócz OG o awans do fazy pucharowej powalczą znane nam bardzo dobre europejskie formacje. Dzisiejszą rywalizację zainaugurują między innymi gracze FaZe, którzy podejmą australijskie Rooster. W tym samym czasie, Ninjas in Pyjamas stoczy bój z drugą brazylijską formacją w tej grupie, czyli paiN. Po pierwszej serii spotkań, oprócz OG na serwerze rywalizować będą także gracze Vitality, których czeka pojedynek z drugim australijskim składem – Grayhound.

Harmonogram dzisiejszych spotkań ESL Pro League