Respawn.pl

Finał drugiego turnieju GO-Female

Autor: Sergiusz Lelakowski

Od wczorajszego wieczora trwa druga edycja turnieju organizowanego przez GO-Female. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Europy – wśród nich między nimi znalazły się profesjonalne drużyny takie jak Epsilon eSports oraz Icy Phoenix. Wszystkie spotkania były rozgrywane systemem BO1 single-elimination, więc porażka każdej z drużyn oznaczała odpadnięcie z turnieju. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z FACEIT, CKRAS, Lioncast oraz BEMBEL-WITH-CARE.

Dziś o godzinie 20.00 rozpocznie się finałowe spotkanie pomiędzy Icy Phoenix a WeRushThisPlace. Dziewczyny z Icy Phoenix grają razem od dłuższego czasu, a podczas tego turnieju los chciał, żeby grali z zapasową zawodniczką, która już wcześniej reprezentowała myXMG z tymi samymi zawodniczkami. Ostatnim sukcesem drużyny było dojście do ćwierćfinału podczas Copenhagen Games. WeRushThisPlace jest mieszanką zawodniczek z byłej drużyny Bad Monkey Gaming oraz eSport Engine. Obydwie drużyny w ostatnim czasie zmagały się z problemami kadrowymi, więc możliwe jest, że dziewczyny chcą sprawdzić, czy są w stanie stworzyć razem jedną drużynę.

gofemalefinal

Icy Phoenix już w 1/16 musiały zmierzyć się z jedną z najgroźniejszych drużyn – ex-3DMAX. Panie z Norwegii bez większego problemu wygrały ten pojedynek, a następnie zmiażdżyły MBU w ćwierćfinale. Półfinałowy pojedynek rozegrał się pomiędzy nimi a Team Property. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:14 na korzyść Icy Phoenix i w taki sposób zostały pierwszą drużyną w finale.

WeRushThisPlace miały dużo cięższą drogę do finału. Mecz w 1/16 nie stanowił dla nich żadnego problemu, lecz już
w ćwierćfinałach spotkały się z francuską drużyną – Melty eSports. Po wyrównanym pojedynku na de_mirage dziewczyny
z Francji musiały uznać wyższość swoich rywalek. W półfinaly WRTP zagrały z jedną z faworytek tego turnieju – drużyną Epsilon eSports. Było to dość jednostronne spotkanie i zwycięstwo nad kolejną drużyną z Francji dało WRTP awans do finału.

Nagrodą za pierwsze miejsce jest zestaw: 5x LIONCAST LX18 PRO GAMING HEADSET + niespodzianka. Zawodniczki, które staną na drugim stopniu podium będą musiały nacieszyć się zestawem: 5x LIONCAST GAMING MOUSE PAD. Finałowe spotkanie będzie rozegrane systemem BO3, a obejrzeć je będziecie mogli na http://twitch.tv/ipsapipsaFTW Serdecznie zapraszamy!