Respawn.pl

Finał pierwszych kwalifikacji już jutro!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dzisiaj przez ponad 3 godziny mogliśmy obserwować 10 żeńskich drużyn walczących o slot w głównym turnieju organizowanym przez nasz serwis. Pierwsze mecze w kwalifikacjach rozpoczęły się o godzinie 18.00, a ostatni z nich zakończył się po godzinie 21. Do walki przystąpiły drużyny z różnych części Europy – 2 drużyny z Polski, 3 drużyny z Francji, 2 z Niemiec i po jednej z Holandii, Szwecji oraz Czech.

Mecze w pierwszej rundzie wyglądały bardzo jednostronnie. W pierwszym pojedynku spotkały się drużyny A.J.S.B.I. oraz eSuba.ladies, a spotkanie zakończyło się wynikiem 16-2 na korzyść Czeszek. Drugie spotkanie było jedną wielką niewiadomą, aż do trzech restartów. Szwedzka drużyna Made By Us nie pozwoliła holenderskim “myszom” na wiele. Spotkanie pomiędzy MBU a MouseControl.fe zakończyło się wynikiem 16-6.

bracket1

Druga runda była zdecydowanie bardziej wyrównana. Każda z drużyn prowadziła zacięty bój o dostanie się do półfinałów. Z dobrej strony pokazały się dziewczyny z Alsen Team, które pokonały niemiecki Team Alternate 16-13. Drugie spotkanie odbyło się pomiędzy MBU, które awansowało z pierwszej rundy, a jednymi z faworytek turnieju – CMStorm. Szwedki były blisko wygranej, lecz ostatecznie Niemki zgarnęły 16. punkt i wygrały mecz 16-11. “Siostrobójczy” pojedynek Epsilon eSports i Melty eSport Club od samego początku trzymał widzów w napięciu. Mądre zagrania z dwóch stron doprowadziły do powstania prawdziwego widowiska. Po wyrównanym początku dziewczyny z Epsilonu odskoczyły rywalkom i wygrały spotkanie wynikiem 16-8. Niestety, drużyna ex-3DMAX musiała zrezygnować z udziału w turnieju z powodu nieobecności dwóch zawodniczek i dzięki temu dziewczyny z eSuba.ladies dostały się do półfinału.

alsenki

Pary w półfinale wyglądały następująco: Alsen Team – eSuba.ladies oraz CMStorm – Epsilon eSports. Polki od początku były faworytkami swojego spotkania i potwierdziły przewidywania wygrywając mecz 16-6. Przedmeczowe opinie o pojedynku CMStorm – Epsilon eSports były dość zbalansowane. Widzowie oczekiwali wyrównanego pojedynku z lekką przewagą CMStorm. Zawiedzionych było wielu – drużyna Epsilon eSports gładko wygrała swój mecz “przejeżdżając” się po Niemkach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16-5 dla Epsilonu.

Już jutro o godzinie 20.00 odbędzie się finał pierwszych kwalifikacji. Jak widać – w meczu zmierzą się drużyny Alsen Team oraz Epsilon eSports, a nagrodą jest uczestnictwo w turnieju głównym. Mecz rozegrany będzie systemem best-of-three, gdzie dwie mapy będą wybrane przez drużyny, a trzecia zostanie narzucona przez administratora.

ipsa

Spotkanie będziecie mogli obejrzeć na naszym oficjalnym streamie prowadzonym przez Mayrę “IpSa” Perez, która już wielokrotnie komentowała żeńskie oraz męskie spotkania. W ostatni weekend była oficjalną komentatorką dla szwedzkiej telewizji podczas DreamHack Tours we Francji. W swojej przeszłości brała również udział w komentowaniu spotkań na Copenhagen Games.

newsbar