Respawn.pl

Finały BLAST Premier 2021 odbędą się z udziałem publiczności!

Autor: Marcin Kapusta

Organizatorzy ogłosili, że jesienne finały BLAST Premier 2021 odbędą się na LAN-ie z udziałem publiczności. Wydarzenie zostanie zorganizowane w kopenhaskiej Royal Arenie, która pomieści 12 tysięcy osób!

CS-owy świat powoli wstaje z kolan i wraca do normalności. Idealnym dowodem na to jest fakt, że BLAST zamierza zorganizować turniej z udziałem publiczności. Event ma odbyć się w kopenhaskiej Royal Arenie, która jest w stanie pomieścić 12 tysięcy kibiców. Jeżeli jednak sytuacja epidemiologiczna na świecie ulegnie pogorszeniu, to organizator ograniczy liczbę osób do pięciu tysięcy. Ponadto włodarze zaznaczyli, że przy planowaniu imprezy kierują się wytycznymi rządowymi, a komisarz Andrew Haworth dodał, że mają w zapasie wiele awaryjnych rozwiązań, aby zapewnić wzorcowe bezpieczeństwo.

Nie mamy ochoty ścigać się z kimkolwiek gdziekolwiek, gdy chodzi o globalną pandemię. Od początku czuliśmy, że nie ma potrzeby, abyśmy byli pierwsi. Jeśli ktoś nas pokona, to świetnie, jeśli nie, to będzie ekscytujące. Ale bezpieczeństwo przede wszystkim, zdrowie jest najważniejsze” – przyznał wiceprezes i producent wykonawczy BLAST, Nicolas Estrup.

Jesienne finały BLAST Premier  2021 odbędą się w dniach 24-28 listopada, czyli tuż po Majorze PGL Sztokholm. Łącznie osiem drużyn powalczy o część z puli nagród wynoszącej 425 tysięcy dolarów.