Respawn.pl

Flusha kończy karierę gracza Counter-Strike’a!

Autor: Maks Bartosik

Kiedyś ten dzień musiał nadejść. Absolutna legenda sceny Counter-Strike, Flusha, poinformował o zakończeniu kariery zawodowego gracza.

Postaci Flushy nie trzeba nikomu przedstawiać. Szwed na scenie Counter-Strike’a jest od 2011 roku, a szczyt jego kariery przypadł na lata 2013-2016, gdy reprezentował barwy Fnatic. To właśnie jako zawodnik brytyjskiej organizacji zaliczył triumfy m.in. podczas Dreamhack Winter 2013, ESL One Katowice 2015, ESL One Cologne 2015 czy IEM Katowice 2016.

Później Flusha występował także w GODSENT i Cloud 9, by w 2019 ponownie powrócić do Fnatic i razem z Krimzem i JW triumfować podczas Dreamhack Masters Malmo 2019 przed własną publicznością. Ostatnie lata swojej kariery spędził już poza brytyjską organizacją, występując w GORILLAZ i EYEBALLERS. To właśnie ta druga drużyna była jego ostatnią w karierze zawodowego gracza i teraz po rozstaniu z nią, ogłosił koniec jakże pięknej kariery.

W swojej karierze Flusha kilkukrotnie zostawał MVP najważniejszych turniejów, w tym podczas ESL One Cologne 2015 czy IEM Katowice 2018. Jak sam Szwed napisał w pożegnalnym oświadczeniu, o zakończeniu kariery myślał już od roku i teraz jest idealny moment, by odwiesić myszkę na kołek.