Respawn.pl

Fluxo pierwszą drużyną która zmienia po Majorze!

Autor: Maks Bartosik
History Fluxo

Doszło do pierwszych roszad kadrowych po zakończeniu fazy pretendentów Blast.TV Major Paris 2023. Na zmianę zdecydowało się brazylijskie Fluxo.

Co prawda Major w Paryżu dalej trwa, ale już teraz doczekaliśmy się pierwszych zmian w składach uczestników Blast.TV Major Paris 2023. Jako pierwsi na takowe zdecydowali się reprezentanci brazylijskiego Fluxo, którzy swoją przygodę w stolicy Francji zakończyli bardzo szybko, odpadając już w fazie pretendentów i to z bilansem 0:3.

Pierwsza zmiana po Majorze!

W poniedziałek portal dust2.com poinformował, że najnowszy nabytek brazylijskiej formacji, Allan “history” Lawrenz został odsunięty od pierwszego składu Fluxo. 18-letni zawodnik dołączył do zespołu na początku stycznia, gdy zastąpił w składzie Lucasa “lux” Meneghiniego. Brazylijski snajper nie pokazał się z najlepszej strony podczas fazy pretendentów, w której w trzech meczach wykręcił rating 0.96, zdobywając tylko 82 fragi w 128 rozegranych rundach.

Według dust2.com, to sam history zaproponował swoje odejście od składu. Ponadto jak możemy przeczytać w raporcie, Fluxo rozważało odsunięcie 18-latka od składu już przed startem Blast.TV Major Paris 2023, jednak ostatecznie do tego nie doszło i history wystąpił na ostatnim Majorze w CS:GO.

W notce prasowej organizacja potwierdziła wspomniane doniesienia:

history poprosił o przeniesienie na ławkę drużyny CS:GO. Fluxo akceptuje decyzję sportowca, który od tej pory nie jest już częścią głównego zespołu. Wkrótce ogłosimy następcę na jego miejsce

Szykuje się kolejne odejście?

Najprawdopodobniej nie będzie to jedyna zmiana, która dotknie brazylijską formację. Według tego samego raportu, jeden z zawodników Fluxo wzbudził zainteresowanie kilku drużyn. Mowa o Lucasie “Lucaozy” Nevesie, którego jednak organizacja chce zatrzymać za wszelką cenę.

Aktualny skład Fluxo prezentuje się następująco:

  • João “felps” Vasconcellos
  • Adriano “WOOD7” Cerato
  • Vinicius “vsm” Moreira
  • Lucas “Lucaozy” Neves
  • Wilton “zews” Prado (trener)
  • Allan “history” Lawrenz (nieaktywny)