Respawn.pl

Fnatic czy Liquid – kto znajdzie się w finale?

Autor: Sergiusz Lelakowski

Obie drużyny pokazały się w turnieju ze świetnej strony. Fnatic odzyskało Olofmeistera, a Liquid s1mple’a, który znacząco przyczynił się do wylądowania amerykańskiej drużyny w półfinale. Kto wygra dzisiejszy mecz?

Liquid znalazło się w grupie z EnVyUs, Virtus.pro i mousesports. Swój pierwszy mecz z Francuzami wygrali, by potem ulec “Virtusom” i znaleźć się w decydującej fazie grupy z drużyną NiKo. Udało im się przedostać do ćwierćfinałów, gdzie w świetnym stylu pokonali Natus Vincere, kończąc mecz z wynikiem 2:1.

Team Liquid nie znalazło się w półfinale z przypadku. Cała drużyna solidnie przygotowała się do majora i zaprezentowała bardzo oryginalne taktyki, a także dobre indywidualne przygotowanie. Tylko w teorii gracze Fnatic są faworytami tego spotkania – pomimo, że czyste statystyki są po stronie Szwedów, tak tutaj zadecydować mogą mapy oraz kluczowe rundy, niszczące ekonomię przeciwnika.

Fallen: jeśli Liquid to przegra, zrobię sobie tatuaż z logiem “choke”

Fnatic miało najcięższą grupę na majorze. Słaby start i przegrana ledwo-ledwo z FaZe Clan doprowadziła ich do meczu z G2, decydującego o rozstaniu się z ESL One Cologne 2016. W internecie pojawiały się głosy, że Fnatic specjalnie przegrało z FaZe, by nie trafić w grupie na SK Gaming, a potem na mecz BO3 z G2. Ci ostatni znani są z tego, iż po straconej mapie potrafią odrobić na dwóch kolejnych. Ten solidny team niestety odpadł po przegranych meczach BO1 z SK i Fnatic. Szkoda, bo zabrakło naprawdę niewiele.

Ćwierćfinałowy mecz z Gambit był dla nich zaledwie spacerkiem, w którym rewelacyjnie zagrał Olofmeister. Trener Fnatic, Vuggo, w wypowiedzi dla thescoreesports powiedział, że jego ręka nie jest w stuprocentach sprawna, ale w ogóle nie wpływa to na jego grę, a jedynie na czas jaki jest w stanie poświęcić na trening w trakcie jednego posiedzenia.

Zapowiada się rewelacyjne spotkanie, w którym obie drużyny mogą pokazać się z wybitnej strony. Kto wie, może znowu zobaczymy jakieś oryginalne zagranie w stylu boostmeistera?

Stream angielski: TUTAJ

Stream polski: TUTAJ

Wszystkie informacje dotyczące ESL One Cologne 2016, o grupach, rozpisce, a także o samych szczegółach znajdziecie klikając w ten link.