Respawn.pl

Fnatic rezygnuje z składu akademii!

Autor: Maks Bartosik

Zakończył się projekt akademii Fnatic. Brytyjska organizacja poinformowała, że dotychczasowi zawodnicy Fnatic Rising mogą od dziś szukać nowych drużyn.

Projekt Fnatic Rising rozpoczął się we wrześniu 2021 roku. Przez te półtora roku przez akademię legendarnej organizacji przewinęło się wielu ciekawych zawodników, a wśród nich był m.in. Peppzor, który w grudniu dołączył do EYEBALLERS. Największym sukcesem Fnatic Rising zdecydowanie był triumf w piątym sezonie WePlay Academy League. Banjo i spółka pokonali wtedy w drodze do finału Astralis Talent i BiG Academy, a w samym finale wygrali z akademią Team Spirit.

Po tym sukcesie zespół opuścił Filip “DEPRESHN” Jarkić, który dołączył do serbskiego iNation. Z drużyną pożegnał się także trener, Mikael “SheddaN” Mellström, który znalazł zatrudnienie w Heroic. Te zmiany odbiły się rzecz jasna na występach w kolejnym sezonie rozgrywek ligi akademickiej, w którym już tak dobrze nie było. Fnatic Rising zakończyło szósty sezon WePlay Academy League już na etapie ćwierćfinałów. Potem doszedł wspomniany wcześniej transfer Peppzora i w rezultacie w składzie akademii Fnatic została tylko czwórka graczy:

Finland Matias “⁠Banjo⁠ Kivistö
Denmark Mikkel “⁠Maze⁠ Sparvath
United Kingdom Sebastian “⁠volt⁠ Malos
United States Adam “⁠WolfY⁠ Andersson

Dzisiaj Fnatic oficjalnie poinformowało, że zawiesza chwilowo projekt akademii i pozwala wspomnianej czwórce na szukanie nowych klubów. W oświadczeniu brytyjskiej organizacji możemy przeczytać o powodach tej decyzji.

Chcemy poświęcić czas na najlepszą strategię dotyczącą naszego miejsca w lidze Akademii, aby jak najlepiej skorzystać na graczach, którzy przystąpią do programu.

Fnatic poinformowało również o przedłużeniu umów z trenerem głównego składu, Jamie’m ‘keita’ Hallem oraz Andreasem ‘Samuelsson’ Samuelssonem, dyrektorem sekcji CS:GO w brytyjskiej organizacji.