Respawn.pl

Fnatic również czekają zmiany? Wymiana snajpera na horyzoncie!

Autor: Maks Bartosik

To jeszcze nie koniec transferowych doniesień z europejskiej sceny CS:GO! Według jednego z leaków, do grona drużyn które zmienią swoje składy w te wakacje, dołączy także Fnatic.

Europejska formacja po zeszłorocznych zmianach, w wyniku których do składu dołączyli roej, FASHR i Nicoodoz, na stałe zadomowiła się w górnej części rankingu HLTV. Reprezentanci brytyjskiej organizacji w ciągu ostatniego roku kilkukrotnie zachodzili całkiem daleko w rozgrywkach Tier1, takich jak 16 sezon ESL Pro League (9-12 miejsce), IEM Rio Major 2022 (ćwierćfinały) czy BLAST.tv Major Paris 2023 (9-11) miejsce. Poza tym, Fnatic triumfowało w rozgrywkach Elisa Masters Espoo 2022, zgarniając przy tym 100 tysięcy dolarów nagrody.

Przez ostatnie miesiące jednak często wymieniano jeden problem europejskiej formacji – obsadę roli snajpera. Zdaniem wielu obserwatorów sceny, nicoodoz po prostu nie dojeżdżał. 22-letni Duńczyk przez ostatnie trzy miesiące wykręcił rating 1.05, co jak na snajpera faktycznie nie jest najlepszym możliwym wynikiem. Według Luisa Miry z portalu Dexerto, Fnatic również zauważyło ten problem i Duńczyk nie jest brany pod uwagę na nowy sezon.

Według doniesień Dexerto, wśród potencjalnych następców nicoodoza w Fnatic, nie znajdziemy dużych nazwisk. W raporcie możemy przeczytać o dwóch snajperach, którymi brytyjska organizacja się zainteresowała – Aurélienie ‘afro’ Drapierze (ex-LDLC) oraz Erkhanie ‘gokushima’ Bagynanovie, który na co dzień występuje w rosyjskim HOTU.

Nie tylko nicoodoz opuści Fnatic?

Nicoodoz może nie być jedynym zawodnikiem, który pożegna się z Fnatic tego lata. Wczoraj przy okazji leaku o nowym składzie OG, informowaliśmy, że jednym z nowych zawodników tejże drużyny ma zostać FASHR. Więcej o tych informacjach możecie przeczytać pod tym linkiem.

Skład Fnatic po odejściu nicoodoza będzie prezentował się następująco:

Netherlands Dion “⁠FASHR⁠ Derksen
Sweden Freddy “⁠KRIMZ⁠ Johansson
Denmark Fredrik “⁠roeJ⁠ Jørgensen
United Kingdom William “⁠mezii⁠ Merriman

United Kingdom Jamie “⁠keita⁠ Hall (trener)