Respawn.pl

Fnatic wykupiło duet Copenhagen Flames!

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic ujawniło kolejne karty w związku z gruntowną przebudową sekcji CS:GO. Brytyjska organizacja wykupiła dwóch graczy Copenhagen Flames!

Niespełna dwa tygodnie Fnatic rozpoczęło działania w kierunku powrotu drużyny do szczyt. Na ławce rezerwowej wylądowali Alex “ALEX” McMeekin i Valentin “pozion” Vasilev, a organizacja skupiła się na budowie nowego kolektywu wokół doświadczonego Freddy’iego “KRIMZA” Johanssona oraz utalentowanego Williama “meziiego” Werrimana. Dziś charakterystyczny czarno-pomarańczowy trykot oficjalni przywdziali Nico “nicoodoz” Tamijdi i Frderik “roeJ” Jørgensen, którzy dotychczas występowali w Copenhagen Flames.

Jestem podekscytowany, że dołączyłem do tak legendarnej organizacji, jaką jest Fnatic. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z moimi nowymi kolegami z drużyny. Wierzę, że jest to idealne miejsce dla mnie jako gracza, aby kontynuować rozwój i osiągać nowe cele razem z Fnatic.” – z ekscytacją ogłosił Nico “nicoodoz” Tamidji. “Dziś rozpoczyna się nowy rozdział w mojej CS-owej karierze, ponieważ żegnam się z Copenhagen Flames. Mieliśmy szalony rok z wynikami, których nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić. Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy stoją za Copenhagen Flames i całej drużynie. Jestem ucieszony faktem, że będę reprezentował Fnatic. Myślę, że dynamika osobowości i stylu gry w połączeniu z Fnatic jako organizacją będzie niesamowita. Czeka nas kilka wyzwań i sporo pracy, a ja zamierzam dać z siebie wszystko, aby wnieść Fnatic i siebie jako gracza na wyżyny CS-owej rywalizacji.” – wtórował mu Frderik “roeJ” Jørgensen.

Nicoodoz dołączył do Copenhagen Flames w październiku 2020 roku, natomiast roeJ siedem miesięcy później. Pod banderą kopenhaskiej organizacji sięgnęli po wiele spektakularnych sukcesów. Mowa m.in. o zwycięstwie w czwartej edycji Malta Vibes Knockout Series, zdominowaniu europejskiego turnieju RMR czy dotarciu do ćwierćfinałów antwerpskiego Majora. Wszystkie te osiągnięcia sprawiły, że skandynawska ekipa w szczytowym momencie stanowiła 9. siłę na CS-owej mapie. Sam nicoodoz podczas pobytu w Copenhagen Flames wyrósł na jednego z najlepszych duńskich snajperów, zaś 28-letni roeJ pokazał swój potencjał i wysokie umiejętności strzeleckie.

Kto obejmie ostatni wolny fotel?

Obecnie jesteśmy w trakcie procesu testowania naszego piątego i ostatniego elementu układanki. Poświęcamy czas na znalezienie idealnego kandydata do tej kluczowej roli i uważnie przeczesujemy rynek transferowy.” – zawarto w oficjalnym komunikacie prasowym. Niedawno realnym kandydatem do angażu w wyjściowej piątce Fnatic był Adam “NEOFRAG” Zouhar, który ostatecznie zdecydował się przyjąć ofertę od OG Esports. Niemniej piątego gracza poznamy niebawem, ponieważ zrestrukturyzowany zespół brytyjskiej organizacji zadebiutuje podczas turnieju Pinnacle Cup Championship 2022, który startuje już 8 czerwca.

Aktualny skład Fnatic wygląda nstępująco:

  • 🇸🇪 Freddy “KRIMZ” Johannson
  • 🇬🇧 William “mezii” Merriman
  • 🇩🇰 Frderik “roeJ” Jørgensen
  • 🇩🇰 Nico “nicoodoz” Tamijdi
  • 🇬🇧 Jamie “keita” Hall (trener)