Respawn.pl

Fnatic zagra w play-off, Complexity, BIG i Eternal Fire odpadają z YaLLa Compass!

Autor: Maks Bartosik
KRIMZ Fnatic YaLLa Compass 2024

Faza grupowa YaLLa Compass 2024 już za nami. Poznaliśmy komplet drużyn, które zagrają w fazie Play-Off oraz te, które odpadły już na etapie fazy grupowej.

Po wczorajszej porażce ENCE z Heroic, w grze o awans do fazy grupowej pozostały już tylko trzy zespoły w grupie B. Mowa o BIG, Complexity i Fnatic. Cała trójka rywalizowała o zajęcie trzeciego miejsca w swojej grupie, które dawało awans do fazy Play-Off. W najlepszej sytuacji było Fnatic, które przed ostatnią serią gier zajmowało właśnie trzecią pozycję.

Fnatic ostatnim zespołem w fazie Play-Off YaLLa Compass 2024!

Jako pierwsi jednak z walki o Play-Offy wypisali się zawodnicy Complexity, którzy przegrali z FURIA. W takiej sytuacji, wszystkie oczy były zwrócone na mecz pomiędzy Fnatic i BIG, gdzie BIG by awansować, mogło przegrać maksymalnie cztery rundy. Szybko się okazało, że jednak ta sztuka Niemcom się nie uda, bowiem Fnatic błyskawicznie wyszło na prowadzenie 5:2. Wtedy już pewne było, że to właśnie BlameF i spółka będą ostatnim zespołem, który wywalczył awans do fazy Play-off.

Europejska formacja dołączyła tym samym do TheMongolz, Ninjas In Pyjamas, Astralis, FURIA i BetBoom, które już wcześniej wywalczyły awans do fazy play-off YaLLa Compass 2024. Finalny układ tabel obu grup możecie zobaczyć poniżej:

Grupa A Grupa B
1. TheMongolz 1. FURIA
2. Ninjas In Pyjamas 2. BetBoom
3. Astralis 3. Fnatic
4. Heroic 4. Complexity
5. ENCE 5. Eternal Fire
6. Sashi 6. BIG