Respawn.pl

Fnatic zdekompletowane! Vitality następnym kierunkiem mezziego?

Autor: Marcin Kapusta

William “mezii” Merriman zakończył dwuletni epizod w rodzimym Fnatic. Brytyjczyk już za kilka dni wspomoże Vitality, wchodząc w buty Emila “Magiska” Reifa!

Szufla na scenie rozkręca się do czerwoności. Dziś dołączyło do niej Fnatic, które zostało zdekompletowane za sprawą odejścia Williama “mezziego” Merrimana. Brytyjczyk pod koniec bieżącego miesiąca wspomoże Vitality w jesiennych finałach BLAST Premier, zastępując Emila “Magiska” Reifa, który łączony jest z Teamem Falcons.

Mezii był niesamowitym członkiem zespołu i chociaż zamierzaliśmy kontynuować naszą wspólną podróż, nie przedłużył kontraktu, a my uszanowaliśmy jego decyzję. Postrzegamy go jako część rodziny i jesteśmy wdzięczni za jego nieoceniony wkład. Wiemy, że nasi fani będą tęsknić za jego emocjonującymi występami. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości” – oświadczyła brytyjska organizacja. “Mamy duże ambicje w Counter-Strike’u 2 i wiele pracy przed nami, aby zbudować światowej klasy skład, który może wejść na sam szczyt. Nie spoczniemy w tej misji i wiemy, że będzie to wymagało inwestycji, na które jesteśmy przygotowani” – dodał zarząd w obszernym komunikacie prasowym.

Owocna przygoda w trykocie Fnatic dobiegła końca

To była naprawdę trudna decyzja z mojej strony po spędzeniu najlepszych dwóch lat w mojej karierze pod banderą Fnatic. Zdobyłem bezcenne doświadczenie i wiele wspomnień, które będę pamiętał do końca życia. Osiągnąłem również wiele osobistych celów podczas mojego pobytu we Fnatic, w tym udział w moim pierwszym Majorze i dotarcie do jego play-offów, wygranie pierwszego turnieju LAN-owego, a także konsekwentne rywalizowanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. To był dla mnie wspaniały czas, dziękuję za możliwość reprezentowania tak kultowej organizacji” – powiedział mezii.

25-latek zasilił szeregi Fnatic w sierpniu 2021 roku, stając się bohaterem głośnego transferu na Wyspach. Utożsamiając się z charakterystycznymi czarno-czerwonymi barwami, zwyciężył m.in. DreamHack Open November 2021 oraz drugi sezon REPUBLEAGUE. W maju 2022 mezii przejął obowiązki prowadzącego od Alexa “ALEXA” McMeekina. Pod jego sterami międzynarodowy kolektyw zdołał wywalczyć tytuł mistrzowski Elisa Masters Espoo 2022 oraz dotrzeć do ćwierćfinałów Majora IEM Rio, pozostawiając w pokonanym polu Cloud9, OG NiP czy ENCE.

Zakończenie współpracy przez obie strony nastąpiło po druzgocącym wejściu Fnatic w nową erę Counter-Strike’a 2. Reprezentanci legendarnego klubu zajęli odległe miejsca w IEM Sydney, Roobet Cup oraz Thunderpick World Championship.

Następnym przystankiem Vitality?

Mezii za kilka dni wspomoże Vitality w ramach jesiennych finałach BLAST Premier 2023, które rozegrane zostaną w Kopenhadze w dniach 22-26 listopada. Brytyjczyk wypełni wakat pozostawiony przez Emila “Magiska” Reifa, który prowadzi obecnie negocjacje w sprawie transferu do Falcons. Według doniesień HLTV,  rozmowy są na zaawansowanym poziomie i Duńczyk jest już jeden krok od przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej. Warto wspomnieć, że wczoraj stanowisko głównego trenera Falcons objął Danny “zonic” Sørensen.

Nie wiadomo, czy mezii będzie zmiennikiem Vitality na czas trwania duńskich zmagań, czy też francuska organizacja zaoferuje mu kontrakt i stały angaż.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:

  • Sweden Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Australia Christopher “dexter” Nong
  • France Aurelien “afroo” Drapier
  • Denmark Fredrik “roeJ” Jørgensen
  • United Kingdom Jamie “keita” Hall (trener)