Respawn.pl

Fortnite – aktualny stan prac nad trybem kreatywnym!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Fortnite

Pomówmy o stanie prac nad trybem kreatywnym w Fortnite i planach na 2019 rok!

Stwórzcie własne Fortnite

Producenci chcą zapewnić nam narzędzia, dzięki którym stworzymy cokolwiek zechcemy. Według programistów przygoda z trybem kreatywnym dopiero się zaczęła, więc wciąż mają przed sobą mnóstwo możliwości. Oto co już zrobili i co planują zrobić wkrótce.

Fortnite tryb kreatywny2

Jednym z celów jest dostarczenie większej liczby funkcji i opcji, które pomogą tworzyć gry na wyspie. Najnowsze przykłady to Strefy likwidacji, Wartownik i Ostatni ocalały, które pojawiły się wraz z aktualizacją 7.20.

Prędkość kontra doskonałość

Przez te kilka miesięcy skupiali się na zapewnieniu twórcom narzędzi, zaniedbując kwestię ich dopracowania na rzecz szybkości, abyśmy mogli tworzyć bez ograniczeń. System gotowców jest tego najlepszym przykładem. Gdyby twórcy mieli nieco więcej czasu, mógłby on mieć postać pełnowartościowej przeglądarki elementów. Indywidualna selekcja elementów pozwoliła jednak wydać całość kilka miesięcy wcześniej.

Fortnite tryb kreatywny3

W przyszłości będą starać się zachować równowagę pomiędzy wprowadzaniem zmian zwiększających komfort korzystania z dotychczasowych elementów, a tworzeniem nowych funkcji. Jedną z takich zmian, która pojawi się już niebawem, jest udostępnienie większej liczby opcji, pozwalających na dostosowanie tego, w jaki sposób czat głosowy działa na waszych wyspach. Zyskacie możliwość zebrania wszystkich na jednym kanale, niezależnie od drużyny.

Wydajność i stabilność

Twórcą zależy na jak najszybszym udostępnieniu nowych elementów. Jednocześnie wciąż skupiają się na błędach i problemach ze stabilnością powstałym wskutek tempa, jakie sobie narzuciliśmy. Cały zespół koncentruje się na usprawnianiu działających funkcji i optymalizacji wydajności tam, gdzie to możliwe – a w szczególności płynności rozgrywki i czasów ładowania.

Przedmioty

Poświęćmy chwilę przedmiotom z Battle Royale, które znalazły się w trybie kreatywnym.

Usuwane będą z trybu kreatywnego przedmioty, które zostają wycofane z Battle Royale w celu wprowadzenia poprawek lub te, które są z założenia tymczasowe. Ściśle współpracują z ekipą od Battle Royale, abyście mieli dostęp do jak największej liczby przedmiotów (np. Czepiaka)!