Respawn.pl

Fortnite najpopularniejszą grą na pomarańczowej platformie

Autor: Michał Maćkowski
Fortnite

Jak co roku wszystkie platformy na świecie publikują swoje całoroczne raporty, w którym pokazują zachowanie swoich użytkowników. Ponownie statystyki udostępniła najpopularniejsza platforma dla dorosłych, gdzie ponownie rządził Fortnite.

Fortnite najpopularniejszą grą na platformie dla dorosłych

Był Twitch, czas więc przyszła pora na pomarańczową platformę dla dorosłych, która kolejny raz opublikowała statystyki z zachowania użytkowników. Ponownie platforma dla dorosłych część swojego raportu poświęciła tematyce gier wideo, które cieszą się dużą popularnością.

Przeczytaj więcej – Valve będzie musiało oddać pieniądze za skrzynki w Counter-Strike? Tak stwierdził sąd w Austrii!

O gustach się nie dyskutuje, bowiem każdy ma swoje. Na pomarańczowej platformie najchętniej wyszukiwaną grą w 2023 roku był Fortnite i to ze znaczącą przewagą nad drugim Overwatch. Co ciekawe, najlepszą trójkę zamknął Minecraft, który z roku na rok wyprzedził Pokomeny. Na liście najpopularniejszych gier na pomarańczowej platformie nie zabrakło również między innymi Cyberpunka, League of Legends czy VALORANTA. Natomiast bardzo wysoko, bo aż na piątym miejscu uplasowało się Atomic Heart, które w zeszłym roku nawet nie było nawet w TOP 30. Nowością w rankingu jest także Baldurs Gate 3.

postacie

Chun Li najchętniej wyszukiwaną postacią z gier

Platforma udostępniła także najpopularniejszą trzydziestkę wyszukiwanych postaci znanych z gier wideo. Tak o to na pierwszej pozycji uplasowała się bohatera Chun Li, znana początkowo ze Street Fighter firmy Capcom. To jednak postać ta po dodaniu do Fortnite zyskała zdecydowanie większą popularność i dlatego zajęła pierwsze miejsca. Drugą lokatę zajęła Tifa z Finals Fantasy, a podium zamknęła D.va z Overwatch. Wysoko w rankingu uplasowała się także Lara Croft, czyli kultowa bohaterka gier Tomb Raider. W zestawieniu nie zabrakło także przedstawicielek Cyberpunka (Rebecca, Lucy) czy League of Legends (Jinx, Ahri)

gry 1