Respawn.pl

Forza Horizon 4 – tym razem dostępna na STEAM!

Autor: Piotr Ossowski

Forza Horizon 4 dalej zbiera swoje plony. 9 marca popularna gra pochodząca z pracowni Playground Games tym razem została opublikowana na platformie Steam!

Po niecałych trzech latach od premiery Forza Horizon 4 na Xboxie One (28 września 2018) przyszedł czas na dalszy podbój rynku gier. Z własnego doświadczenia wiem, że przy okazji używania Windowsa, Xboxów, czy innych produktów Microsoftu, Forza bije do użytkownika drzwiami i oknami – teraz jest dostępna nawet na Steamie w cenie 215PLN.

Co daje dostępność gry na platformie Steam?

Odpowiedź nie jest zbyt rozgległa – dodano nowe osiągnięcia w grze za pomocą samego Steama, wprowadzono także wsparcie zapisów w chmurze Steam Cloud, karty kolekcjonerskie oraz obsługę wszelkich kontrolerów, co ważne w tym przypadku – także Sony.

Zaskakujące – doskonała sprzedaż! 

Pomimo wysokiej ceny i małych zmian, produkcja Playground Games plasuje się na platformie Valve niezwykle wysoko i odnosi spory sprzedażowy sukces. Po raz kolejny gra broni się swoją jakością. Dotychczas w najlepszym swoim momencie, w FH4 obecnych było 25 911 graczy, którzy delektowali się wirtualną wyścigową rozgrywką. Obserwując dzienną średnią, w najgorętszym momencie dnia, aktywnych użytkowników w grze jest zwykle powyżej 20 000 – to naprawdę dobry wynik, jak na trzyletnią grę!

W ostatnim tygodniu Forza Horizon 4 zajęła drugie miejsce w sprzedaży gier, ulegając jedynie Valheim. Co istotne, piąte miejsce zajęła droższa wersja Deluxe.

ZDgo7uw scaled

Jaki jest cel wprowadzania Horizon’a na kolejne platformy?

W wywiadzie dla Spider’s Web producent gry Mike Brown podkreślił, że bardzo istotna jest dla niego dostępność produkcji, która oczywiście pozwala na większą sprzedaż, jaką miałaby generować Forza. To dosyć logiczne, a zarazem budujące, że gry od Xbox Games Studio docierają do coraz szerszego grona odbiorców.

Grę otrzymałem do testów dzięki uprzejmości firmy Microsoft.