Respawn.pl

FORZE niespodziewanie wygrywa grupę D ESL Pro League; Dycha na drugim miejscu

Autor: Michał Maćkowski
forze, ESL PRO LEAGUE

Za nami ostatnia rywalizacja grupowa w ramach siedemnastego sezonu ESL Pro League. W grupie D najlepsi niespodziewanie okazali się gracze FORZE.

Siedemnasty sezon ESL Pro League zakończył swoją pierwszą fazę. Rywalizacja grupowa już za nami i nie obyło się bez niespodzianek, jak przykładowo zwycięstwo całej grupy D przez zawodników FORZE.

FORZE najlepsze w grupie D ESL Pro League

Rywalizacja w grupie D w ramach siedemnastego sezonu ESL Pro League już za nami. Najlepsi w grupie okazali się gracze FORZE, którzy w finale górnej drabinki pokonali gracze ENCE. Obydwa zespoły jako pierwsze zapewniły sobie grę w play-offach, mimo że nie były stawiane w roli faworytów. Z dolnej drabinki awans zgarnęli reprezentanci Natus Vincere.

To jednak rywalizacja o ostatnie miejsce w fazie pucharowej ESL Pro League toczyła się dla zespołów z grupy D jeszcze w drabince ostatniej szansy. Tam jako pierwsi odpadli gracze ATK, którzy przegrali z Astralis. W następnej rundzie Duńczycy zdołali pokonać Spirit, a Liquid zrewanżowało się chińskiemu Rare Atom za porażkę na starcie turnieju. Ostatecznie w decydującym meczu o awans do play-offów lepsi okazali się gracze z Ameryki.

Znamy drabinkę fazy pucharowej

Faza grupowa w ramach CS’owej ligi mistrzów już za nami, a walka w play-offach zacznie się już jutro. Jako pierwsi na serwerach zameldują się gracze Natus Vincere, którzy podejmą 00NATION oraz reprezentanci FURIA w meczu przeciwko fnatic.

Runda pierwsza play-offów Runda druga
play-offów
Ćwierćfinały
Natus Vincere vs 00NATION Outsiders vs NaVi/00NATION Heroic vs TBD
FURIA vs fnatic FaZe vs FURIA/fnatic FORZE vs TBD
paiN vs Liquid MOUZ vs paiN/Liquid Cloud9 vs TBD
G2 vs Movistar Riders ENCE vs G2/Movistar Riders Vitality vs TBD

Faza pucharowa siedemnastego sezonu Pro Ligi rozpocznie się już 21 marca i potrwa 26 marca. Łącznie w grze pozostało osiemnaście drużyn, które powalczą o trofeum i 200 000$.