Respawn.pl

Fotel Gamingowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Autor: Partner serwisu
fotel gamingowy

Granie i praca zdalna to zdecydowanie elementy naszego życia, gdzie wygodny fotel gamingowy jest praktycznie niezbędny. Dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze wygodnego fotela!

Wielu młodych jak i dorosłych ludzi pandemie przesiedziało przed komputerami, ze względu na obostrzenia, zajęcia i pracę zdalną bez odpowiedniego fotela. Także wielu z nich nie było na to przygotowane, a co za tym idzie nie zadbało o swój komfort pracy i zdrowie. Zła postawa kręgosłupa i różne schorzenia z tym związane są kolejną chorobą młodego pokolenia, której można zapobiec właśnie między innymi dobrze dopasowanym fotelem.

Fotel gamingowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Każda minuta naszego siedzenia powinna być wygodna, aby nie nadwyrężać kręgosłupa oraz mięśni. Dlatego warto zadbać o porządne siedzisko, szczególnie kiedy spędzamy trochę czasu przed komputerem. Sprawdźmy zatem na co zwracać uwagę przy zakupie fotela gamingowego dla siebie lub naszego dziecka.

Rynek foteli “gamingowych” zalany jest wieloma nie najlepszymi produktami, które najczęściej kosztują grosze w porównaniu do innych i nie poprawiają naszej postawy przed komputerem. Samo wykonanie fotela także pozostawia wiele do życzenia i niewykluczone, że już po chwili sprzęt zostanie przez nas wyrzucony na śmietnik.

Fotel gamingowy ze skórą czy tkaniną?

Spora część foteli gamingowych pokrytych jest ekoskórą, która w dni upalne jest utrapieniem dla graczy, jak i pracujących przed komputerem. Ciało przykleja nam się do fotela, a cały sprzęt jak i my wylewamy poty. Plusem ekoskóry jak i naturalnej jest utrzymanie czystości, łatwiej bowiem wytrzeć wszystko ścierką czy odkurzyć. Jednak sprawa zaczyna się komplikować po kilkunastu miesiącach, kiedy to w większości modeli skóra po prostu się marszczy i odpada, przez co tracimy także na wyglądzie całego sprzętu.

W przypadku tkaniny sprawa wygląda nieco inaczej. W dni upalne materiał lepiej oddycha, a co za tym idzie nie przykleimy się do fotela jak guma w szkolnej ławce. Faktycznie tkanina nieco więcej zbiera kurzu, ale jest kilka sposobów, aby faktycznie zadbać o jej czystość.

fotel gamingowy

Model fotela – Nitro 560

Przeczytaj więcej – Recenzja Genesis Trit 600, czyli fotela gamingowego z podświetleniem RGB!

Poduszki do odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa

Podczas nieprawidłowego siedzenia narażony na schorzenia jest między innymi nasz kręgosłup. Coraz częściej w fotelach gamingowych dodawane są poduszki, które mają polepszać nasz komfort i co ważne zadbać o nasze odcinki lędźwiowe i szyjne. Pamiętajmy, aby poduszki wyregulować na odpowiednią wysokość, aby faktycznie cały czas z nich korzystać.

 

Funkcje pochylenia i regulacji wysokości

Ważne, aby każdy z foteli posiadał funkcję pochylenia i regulacji wysokości. Dzięki możliwości regulacji oparcia jesteśmy w stanie lepiej dopasować nasz kręgosłup do siedzenia. Natomiast regulacja wysokości pozwala nam dopasować wysokość odpowiednią do naszego biurka, który najczęściej nie jest regulowany. Co za tym idzie, możemy także fotel wykorzystać  do innych czynności czy dopasować do reszty przedmiotów w naszym pomieszczeniu.

fotel gamingowy

Model fotela – Nitro 560

Regulowane podłokietniki

Ważnym aspektem każdego z foteli są podłokietniki, które powinno móc się regulować. Wtedy nasze łokcie nie latają w powietrzu, a co za tym idzie nie są tak podatne na zmęczenie. Sam komfort pracy jest znacznie wyższy, kiedy to podłokietniki zrobione są z pianki/gumy, a nie twardego plastiku. Oszczędzimy sobie wtedy czerwonych rąk i wiadomo – będzie nam o wiele wygodniej.

fotel gamingowy

Model fotela – Nitro 560

Fotel gamingowy z kółkami nylonowymi czy plastikowymi?

Na sam koniec warto również zerknąć na rodzaj kółek. Jeżeli korzystacie z paneli/drewna na podłodze w pokojach, kółka plastikowe mogą niestety uszkodzić dosyć poważnie Waszą powierzchnię. W przypadku użycia nylonowych sprawa ma się nieco inaczej, po pierwsze fotel nieco lepiej jeździ po podłodze, a po drugie nie uszkadza jej tak mocno.  W przypadku plastikowych kółek możecie dokupić także specjalną matę, która ochroni Waszą podłogę przed uszkodzeniami.

Fotel Astat wyborem idealnym?

Partner serwisu Respawn.pl w ostatnim okresie na rynek wypuścił nowy produkt, czyli ergonomiczny fotel dla graczy, który nie tylko zadba o prawidłową postawę, ale także będzie dobrze wyglądać przy stanowisku komputerowym. Fotele z serii Astat mają innowacyjną budowę z elastyczną konstrukcję, dzięki czemu w pełni możemy regulować elementy do własnych potrzeb. Na dodatek dzięki przewiewnemu oparciu, nawet podczas najgorętszych dni, nie poczujemy skóry przyklejającej się do fotela. Na dodatek fotele z serii Astat dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – w pełni czarnym oraz czarnym z dodatkami o kolorze czerwonym.

Z32456 166882Z32457 166931Z32456 166883Z32456 166886Z32457 166935Z32456 166887

Fotele przedstawione na grafikach, ale i nie tylko możecie kupić u naszego partnera Genesis z 10% znizką. Wystarczy, że przy zakupie na oficjalnej stronie Genesis wpiszecie nasz kod promocyjny – RESPAWNPL.