Respawn.pl

fREAKAZOiD poza Cloud9

Autor: Sergiusz Lelakowski

Najbardziej rozpoznawalna, amerykańska piątka zapaleńców Counter-Strike: Global Offensive na świecie, n0thing i spółka, po roku wspólnej gry zrezygnowała z dalszej współpracy z Ryanem “fREAKAZOiDem” Abadirem.

fREAKAZOiD dołączył do drużyny pod koniec kwietnia 2015. O ile początkowo wyniki chłopaków wyglądały wtedy różnie, niejednokrotnie całkiem przyzwoicie, o tyle z czasem były coraz gorsze. Szczególnie słabo prezentowała się w ostatnich miesiącach gra Cloud9 po stronie terrorystów. Sam Amerykanin przez dłuższy czas również nie błyszczał formą. Według niejednej osoby stanowił najsłabsze ogniwo zespołu. Mało tego, całkiem niedawno naraził się organizacji swoim nieodpowiednim zachowaniem w stosunku do reprezentanta Liquid, S1mple’a. Nakazano mu wówczas przeprosić ukraińskiego zawodnika, dodatkowo wstrzymując jego miesięczne apanaże. Zarówno brak progresu, jak i wspomniany incydent doprowadziły ostatecznie do decyzji o dokonaniu zmian, a właściwie zmiany, w konsekwencji której współpraca z Ryanem dobiegła końca.

Na uwagę zasługuje fakt, iż mimo że fREAKAZOiD został oficjalnie wydalony z formacji, wciąż pozostaje na kontrakcie, przez co każdy nowy gaming, jaki chciałby go u siebie, będzie zmuszony do wykupu zawodnika. Czy warto? Zdania są podzielone.