Respawn.pl

Strona główna » frozen przedłużył kontrakt z MOUZ o kolejne trzy lata!

frozen przedłużył kontrakt z MOUZ o kolejne trzy lata!

Autor: Marcin Kapusta

David “frozen” Čerňanský pozostanie w MOUZ na dłużej. Słowak przedłużył kontrakt ze swoim pracodawcą o kolejne trzy lata!

Po raz pierwszy skontaktowałem się z Davidem w 2018 roku, kiedy miał jeszcze 15 lat. Powiedziałem mu wtedy, że musi być cierpliwy, że kiedyś nadejdzie odpowiedni czas na reprezentowanie MOUZ na wielkiej scenie. Tak samo postąpiliśmy wcześniej w przypadku ropza i NiKo. Było jasne, że młody i wysoko wykwalifikowany zawodni, jak David może z łatwością stać się przyszłą gwiazdą, jeśli otrzyma od nas odpowiednie wskazówki i wsparcie. Teraz ma już sporo osiągnięć na swoim koncie i jestem naprawdę szczęśliwy, że możemy wspólnie kontynuować tę podróż. Jest om integralną częścią naszego zespołu, a jeszcze nawet nie zbliżył się do swojego szczytu.” – przyznał dyrektor generalny MOUZ, Stefan Wendt.

Słowak stał się zauważalny na scenie CS:GO już w wieku trzynastu lat, gdy zakwalifikował się do FACEIT Pro League. Niemniej na szerokie wody wypłynął w marcu 2019 roku, bowiem to wtedy otrzymał angaż w głównym składzie MOUZ. Pod banderą niemieckiej organizacji zwyciężył kilkanaście prestiżowych turniej, w tym trzecią odsłonę Flashpointa, ICE Challenge 2020, finały dziesiątego sezonu ESL Pro League, cs_summit 5, CS:GO Asia Championships 2019 oraz DreamHack Open Tours 2019.

Pozostanie w MOUZ to myśl, którą czułem w swoim sercu już od dłuższego czasu. To była właściwa rzecz do zrobienia w tym momencie, więc posłuchałem mojego przeczucia i poszedłem za tym.” – stwierdził frozen.

Nowy skład, nowe wyzwania!

W ostatnim czasie skład MOUZ przeszedł ogromną restrukturyzację. Z formacją rozstał się Robin “ropz” Kool, który postanowił przywdziać trykot FaZe Clanu. Lukę po nim załatał powracający z VALORANTA Nathan “NBK” Schmitt. Na tym jednak się nie zakończyło, ponieważ w buty Fredrika “acoRa” Gyldstranda wszedł dotychczasowy reprezentant akademii, Adam “torzsi” Torzsas, a Dennis “sycrone” Nielsen przejął obowiązki głównego trenera.

Podczas swojej ostatniej wizyty w Hamburgu frozen powiedział nam, że dwutygodniowy bootcamp z przebudowaną drużyną poszedł całkiem dobrze i był produktywny. To właśnie nowy skład był głównym jego powodem pozostania w MOUZ.” – zakomunikował Wendt. “Torzsi to bestia, zawsze szlifuje swoje umiejętności i jako pierwszy przychodzi do biura. To motywujące mieć w zespole kogoś takiego. Nathan wnosi wiele doświadczenia, a także spokoju i pewności siebie, dzięki czemu jesteśmy ogólnie lepsi. Zaskoczył mnie fakt, w jaki sposób Nathan myśli o grze. Jest kimś, od kogo można się dużo nauczyć.” – wtórował mu 19-letni Słowak w samych superlatywach.

Myszki zadebiutują w nowym zestawieniu podczas play-inów Intel Extreme Masters Katowice 2022, które startują już 15 lutego. W zmaganiach udział wezmą również Ninjas in Pyjamas, Astralis, FaZe Clan, BIG, ENCE czy też Wisła All In! Games Kraków. Połowa stawki, czyli osiem drużyn zwieńczy awans do głównej fazy prestiżowego wydarzenia.

Aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  •  David “frozen” Čerňanský
  • Aurimas “Bymas” Pipiras
  •  Christopher “dexter” Nong
  •  Adam “torzsi” Torzsas
  •  Nathan “NBK” Schmitt
  • Dennis “sycrone” Nielsen (trener)