Respawn.pl

Strona główna » FURIA Esports skompletowana! Na pokładzie były gwiazdor paiN

FURIA Esports skompletowana! Na pokładzie były gwiazdor paiN

Autor: Marcin Kapusta

FURIA Esports skompletowała swój skład CS:GO na sezon 2022. Nowym nabytkiem brazylijskiej ekipy został Rafael “saffee” Costa!

Pod koniec listopada Vinicius “VINI” Figueiredo wylądował na ławce rezerwowej FURII. Tym samym powstał wakat na stanowisku snajpera, który po sześciu tygodniach zajął ostatecznie dotychczasowy reprezentant paiN Gaming, Rafael “saffee” Costa.

saffee rozpoczął swoją esportową karierę już w 2010 roku, jeszcze za czasów wersji 1.6. Niemniej w 2012 całkowicie odciął się od CS-owej rywalizacji i słuch o nim zaginął. Na salony powrócił dopiero po siedmiu latach, a mianowicie w kwietniu 2019 roku. Wówczas dołączył do amerykańskiego New England Whalers, aczkolwiek na próżno było szukać jakichkolwiek sukcesów. Później przywdział trykot rodzimej drużyny Paqueta i wraz z nią sięgnął m.in. po triumf w RedBull Flick 2020 Latin America. W połowie lipca 2020 otrzymał angaż w paiN Gaming, wchodząc w buty Paulo “land1na” Felipe. Pod banderą tej organizacji zwyciężył sporo regionalnych lig oraz turniejów, w tym DreamHack Open January 2021, 36. sezon ESEA Advanced czy też Fragadelphia Invitational 2021. Ponadto formacja zaliczyła debiut na Majorze, kończąc zmagania w Sztokholmie na 20/22. pozycji. Sam saffee był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem, wszak podczas swojej kadencji w paiN wypracował rating na fenomenalnym poziomie 1,28.

Aktualny skład FURII Esports wygląda następująco:

  •  Kaike “KSCERATO” Cerato
  •  Andrei “arT” Piovezan
  •  Andre “drop” Abreu
  •  Yuri “yuurih” Santos
  • Rafael “saffee” Costa
  •  Nicholas “guerri” Nogueira (trener)
  • Vinicius “VINI” Figueiredo (rezerwa)