Respawn.pl

FURIA sięga po mistrzostwo Elisa Masters Espoo 2023!

Autor: Marcin Kapusta

Gabriel “FalleN” Toledo zdobył pierwsze prestiżowe trofeum w barwach FURII Esports. Łupem Brazylijczyków padł turniej Elisa Masters Espoo 2023!

Zakończyły się zmagania w ramach Elisa Masters Espoo 2023. Po triumf sięgnęli zawodnicy FURII Esports, którzy w wielkim finale pokonali Apeks wynikiem 3-1. Tym samym wzbogacili się o okrągłe 100 tysięcy dolarów. Warto wspomnieć, że jest to pierwszy tytuł mistrzowski Gabriela “FalleNa” Toledo i Marcela “chelo” Cespedesa w barwach rodzimego klubu.

Dziękuję Finlandii za niesamowite wsparcie, wspaniale jest tu być. Nasze drugie trofeum tutaj (przyp. red. pierwszym było Arctic Invitational 2019). Finlandia kocha nas, a my kochamy Finlandię. Kiedy FalleN i chelo dołączyli do FURII, pokładaliśmy wiele nadziei i ciężko pracowaliśmy, aby zwyciężyć. Dziękuje wszystkim, ale to dopiero początek” – stwierdził trener brazylijskiego kolektywu, Nichollas “guerri” Nogueira na deskach fińskiej Espoo Metro Areny.

FURIA wraca na właściwe tory

W fazie grupowej Yuri “yuurih” Santos i spółka odnotowali bilans 2-1, pozostawiając w pokonanym polu compLexity oraz MOUZ Kamila “siuhego” Szkaradka. Gorzkiego smaku porażki doświadczyli jedynie w meczu z Apeks, gdzie to skandynawski zespół okazał się lepszy. W półfinale zdominowali HAVU Gaming, zwyciężając 13:7 na Mirage’u i 13:1 na Nuke’u.

W wielkim finale Brazylijczycy ponownie podjęli Apeks. Pierwsza mapa (Inferno) wpadła na ich konto w stosunku 13 do 9, natomiast ekipa Tima “nawwka” Jonassona wyrównała serię, zabezpieczając Ancienta 13:7. Na następnych dwóch arenach batalii wszystko układało się pod dyktando FURII. Przedstawiciele Ameryki Południowej triumfowali bowiem na Vertigo i Mirage’u wynikiem 13:9. Tym samym zrewanżowali się Apeks i zdobyli upragniony tytuł mistrzowski, w tym główną nagrodę pieniężną w postaci 100 tysięcy dolarów.

MVP trafia do wicemistrza

Zazwyczaj tytuł MVP trafia do najskuteczniejszego zawodnika zwycięskiej drużyny. Niemniej tym razem stało się inaczej, ponieważ statuetkę odebrał wicemistrz z Apeks, Tim “nawwk” Jonasson. Szwed ciągnął swoją drużynę na barkach, co obrazują jego fenomenalne statystyki indywidualne – rating na poziomie 1.28 oraz współczynnik KD na poziomie 1.60. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w profesjonalnej karierze nawwka.

Klasyfikacja końcowa Elisa Masters Espoo 2023 wygląda następująco:

  • 7/8. miejsce – Europe Fnatic, United States compLexity | $5.000
  • 5/6. miejsce – Europe MOUZ, Europe GamerLegion | $10.000
  • 3/4. miejsce – Europe ENCE, Finland HAVU | $15.000
  • 2. miejsce – Europe Apeks | $40.000
  • 1. miejsce – Brazil FURIA Esports | $100.000

ZAPIS RELACJI TEKSTOWEJ Z ELISA MASTERS ESPOO 2023

https://twitter.com/ElisaEsports/status/1731396665095930300