Respawn.pl

FUT Centurions: na czym polega nowy event w FIFA 23?

Autor: Maks Bartosik

W FIFA 23 Ultimate Team rozpoczęła się nowa promocja, nazwana przez EA FUT Centurions. Na czym ona polega i jakie karty trafiły do gry? Sprawdźmy to!

Dopiero co zakończyła się promocja Winter Wildcards, a EA Sports przygotowało dla nas kolejny event. Tym razem cała promocja nawiązuje do starożytnego Rzymu, a dokładniej do Centurionów. Byli oni dowódcami najmniejszej z jednostek legionu – centurii. W jaki sposób EA połączyło to z FIFA Ultimate Team? A no w bardzo prosty sposób. Jako iż centuria liczyła 100 żołnierzy, to EA postanowiło uhonorować kartami Centurions zawodników, którzy zanotowali ponad 100 występów, bramek, asyst lub czystych kont.

obraz 2023 01 06 234407748

Fot. strona EA

W drużynie FUT Centurions znaleźć możemy kilka ciekawych kart, a przede wszystkim Neymara na pozycji ŚPO, ocenionego na 91. Brazylijczyk obecnie kosztuje prawie 3 miliony monet. Drugą najdroższą kartą z tej drużyny jest Wissam Ben Yedder, oceniony na 89 i kosztujący niemal 600 tysięcy. Na podium znalazł się też kolega z drużyny Neymara, jeden z najczęściej używanych środkowych obrońców w grze – Presnel Kimpembe. Karta Francuza oceniona została na 86 i kosztuje prawie pół miliona monet. Wśród najdroższych kart warto również wyróżnić Trenta Alexandra-Arnolda, którego karta Centurion ma 89 overalla.

W składzie drużyny FUT Centurions znalazło się także miejsce dla Polaka, a konkretniej Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz reprezentacji Polski otrzymał kartę ocenioną na 89 punktów oceny ogólnej.

obraz 2023 01 06 234639721

Klasycznie oprócz drużyny promocyjnej, do gry dodano również nowe SBC i zadania tygodniowe. W SBC zdobyć możemy kartę Centurion Riyada Mahreza, ocenioną na 89, a z kolei w zadaniach pojawił się Peter Gulacsi oceniony na 87.

Pierwsza drużyna FUT Centurions będzie dostępna w grze przez najbliższy tydzień. W sobotę możemy spodziewać się tzw. mini-release, a w następny piątek powinna pojawić się druga drużyna eventowa.