TaZ i jego zespół awansują do ćwierćfinału IEM Katowice 2024 po gładkim zwycięstwie nad Heroic

Autor: Filip Woszczek
TaZ

Zawodnicy G2 musieli dziś wygrać dwa mecze, by móc cieszyć się z awansu do ćwierćfinału IEM Katowice 2024. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego drużyna sprawnie pokonali Heroic po zaledwie dwóch mapach.

TaZ zawita do Spodka po latach nieobecności

Damjan “kyxsan” Stoilkovski i jego zespół zdecydowali się na wybranie Vertigo, natomiast początek tego spotkania należał zdecydowanie do nich (4:0 T). Na ich nieszczęście, im dalej w tę połowę, tym G2 łapało więcej wiatru w żagle, wkrótce obejmując prowadzenie. Heroic odpowiedziało jednak tuż przed zmianą stron, wyrównując wynik. Mimo, że obie pistoletówki padły ich łupem, to G2 czuło się znacznie lepiej w ofensywie, wygrywając wiele rund z rzędu (6:8 -> 13:9).

Podobnie jak na poprzedniej mapie, Nuke rozpoczął się dobrze dla underdoga, tym razem w obronie (5:0). Wszystkie ich starania zdawały się pójść na marne po tym, jak rywale całkowicie odwrócili bieg spotkania, kończąc połowę z aż 7 rundami. Drużyna Wiktora “TaZ” Wojtasa nie wygrała ani jednej pistoletówki w tym starciu, natomiast mimo to udało im się gładko domknąć ten mecz, kończąc go już po drugiej mapie.

G2 g2 20 heroic Heroic
Vertigo 13:9, Nuke 13:8

Zawodnicy G2 odnieśli zwycięstwo w finale dolnej drabinki grupy B. Oznacza to, że w ćwierćfinale czeka ich nie lada oponent, ponieważ po drugiej stronie czekać będzie zespół Filipa “NEO” Kubskiego. Faza playoff rozpocznie się w piątek, natomiast wspomniane spotkanie zaplanowane jest na godzinę 16:15.

Po więcej informacji o rozgrywkach na IEM Katowice 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji.