Respawn.pl

G2 eliminuje polski zespół z Charleroi Esports w Belgii

Autor: Filip Woszczek

Polski zespół zostaje wyeliminowany z turnieju Charleroi Esports w Belgii. Francuska drużyna wygrywa spotkanie BO3 wynikiem 2-0, co oznacza starcie przeciwko GamerLegion.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie Nuke, która padła wyborem francuskiej formacji. Polacy optymistycznie weszli w mecz wygrywając pierwszą rundę pistoletową, co w rezultacie dało im wynik 3-0 po stronie antyterrorystów. G2 odpowiedziało jednak w rundzie czwartej, kontynuując momentum na niekorzyść Virtus.pro. Polskiemu zespołowi udało się zdobyć jeszcze tylko dwie rundy po stronie CT, więc połowa zakończyła się wynikiem 10-5. Druga pistoletówka również padła łupem VP, lecz już w kolejnej rundzie pozwolili sobie na przegraną przeciwko pięciu pistoletom USP, co zrujnowało ich szanse na powrót do tego spotkania.

Na Trainie tym razem to Francuzi wygrali pierwszą pistoletówkę. Mimo tego, Virtus.pro wygrywa pierwszego fulla. Dobre podejście taktyczne Polaków pozwoliło na zakończenie połowy wynikiem 6:9 po stronie terrorystów. W ostatnim czasie widać było, że polski zespół jest dosyć dobrze przygotowany pod rundy pistoletowe, więc również na tej mapie udało im się wygrać jedną z nich. W pewnym momencie widniał wynik 12-12, lecz od tamtej pory to Francuzi wzięli sprawę w swoje ręce i wygrali wszystkie pozostałe rundy.

G2 2-0 VP

16 Nuke 7

16 Train 12