Respawn.pl

Strona główna » G2 eSports dołącza do FaZe Clan!

G2 eSports dołącza do FaZe Clan!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Międzynarodowa drużyna, która do dziś reprezentowała barwy G2 eSports, została wykupiona przez FaZe Clan – organizację znaną ze sceny Call Of Duty.

Dziś w nocy, Richard Lewis, brytyjski dziennikarz esportowy, który m.in. ujawnił sprzedanie meczu przez iBUYPOWER, wspomniał na swoim Twitterze, że transakcja jest niemalże sfinalizowana. “Tak, przejście G2 do FaZe jest prawdziwe.” – takimi słowami rozpoczął się wpis mówiący o transferze. Kolejny tweet zawierał informację o cenie transferu – “Wykupienie zawodników było krótko mówiąc kosztowne.”. Można się spodziewać, że FaZe Clan zapłaciło około 1,000,000$. Poprzednio G2 eSports sprzedało dwóch swoich zawodników – Adil’a “ScreaM” Benrlitom oraz Dennis’a “dennis” Edman, których łączna cena wynosiła rzekomo ponad 300,000$.

FaZe Clan zostało założone w 2010 roku z inicjatywy trzech graczy: Thomas’a “FaZe Temperrr” Oliveria, Richard’a “FaZe Banks” Bengston, “FaZe Apex” oraz Nordan’a “FaZe Rain” Shat. Organizacja w bardzo krótkim czasie rozbudowała swoją bazę fanów, których aktualnie jest ponad 3 miliony. Właściciele FaZe nie postanowili zamykać się na inne kierunki niż esport. Na ich kanałach YT znajdziemy również materiały o muzyce, stylu życia czy fitnessie. Istnieje również sklep, w którym znajduje się kilkaset towarów – odzieży i akcesoriów związanych z organizacją. Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej rozbudowana organizacja esportowa na świecie.

rain

FaZe Rain 2.0?

Właściciele FaZe Clan od dłuższego czasu zapowiadali wejście na scenę CS:GO. Jeden z nich poinformował nas również, że ich nowa drużyna pojawi się na DreamHack Leipzig. Do uczestników należy właśnie były skład G2 eSports, więc wybór nie mógł być inny. Słaby występ drużyny na Starseries Finals w Mińsku nie zniechęcił Amerykanów do tej inwestycji. Nowy nabytek FaZe ma zapewnione miejsce na MLG: Columbus, gdyż na DreamHack Cluj-Napoca zakończyli występy w pierwszej ósemce.

Grupy DH Leipzig

Skład FaZe Clan.GO:

  • [flag se]Mikail “Maikelele” Bill[/flag]
  • [flag no]Joakim “jkaem” Myrbostad[/flag]
  • [flag no]Håvard “rain” Nygaard[/flag]
  • [flag dk]Philip “aizy” Aistrup[/flag]
  • [flag pt]Ricardo “fox” Pacheco[/flag]

Zawodnicy znajdują się aktualnie na bootcampie w Inferno Online w Sztokholmie.