Respawn.pl

G2 Esports pewne finałów, Windigo powalczy o zostanie w ESL Pro League w barażach

Autor: Paweł Wilk

Kolejne trzy dni kwietnia pozwoliły poznać klasyfikację generalną grupy C w ramach ESL Pro League. W Montpellier pojawią się reprezentanci G2 Esports, którzy wygrali wszystkie trzy mecze.

Piątka Francuzów nie była w gronie faworytów do pierwszego miejsca, ale już pierwsze spotkanie z Fnatic pokazało, że Richard “shox” Papillon i spółka są w dobrej formie. Ze Szwedami G2 wygrało bez straty mapy i świetnie zaczęło zmagania w Leicester. Dzień później drużyna odniosła bardzo cenne zwycięstwo z największym rywalem, Natus Vincere, i mogła przystąpić do niedzielnego spotkania z Windigo z dużym spokojem. Bułgarzy postawili się na jednej mapie, ale na dwóch byli bezradni. Sporo działo się za plecami G2, gdzie kluczowe okazało się zwycięstwo ekipy Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva nad Fnatic. Te dwie formacje wyprzedziły debiutujące na wielkiej scenie Windigo i zachowały swoje szanse na grę w drugim etapie. Bułgarzy z trzema porażkami będą musieli stoczyć bój w barażach.

Klasyfikacja generalna grupy C ESL Pro League:

1. G2 Esports 3-0
2. Natus Vincere 2-1
3. Fnatic 1-2
4. Windigo Gaming 0-3

W poniedziałek kibice mieli wolne od ESL Pro League, ale już we wtorek do akcji wkracza grupa D, gdzie na początek BIG zmierzy się z HellRaisers, natomiast Astralis spotka się z ex-3DMAX.