Respawn.pl

G2 Esports u progu rewolucji! Dwóch graczy może szukać nowego domu

Autor: Marcin Kapusta

Sekcja CS:GO w G2 Esports ponownie stanęła u progu kadrowej rewolucji. Doniesienia krążące w kuluarach sugerują, że z drużyną pożegna się jej najstarszy członek!

W styczniu bieżącego roku trykot hiszpańskiej organizacji założył największy młody adept na scenie CS:GO, Ilya “m0NESY” Osipov. Ponadto Aleksi “Aleksib” Virolainen wszedł w buty Nemanjy “nexy” Isakovica na pozycji prowadzącego. Poczynione zmiany miały zaprowadzić G2 Esports na wyżyny światowego rankingu i pozycję CS-owego króla. Mija sześć miesięcy, a wyniki Samurajów wyglądają tragicznie. Szczególnie ostatni sezon był mocno nasiąknięty porażkami, które najprawdopodobniej skłonią włodarzy do podjęcia kolejnych roszad kadrowych.

Trzy dni temu (tj. 16 lipca) prowadzący Aleksi “Aleksib” Virolainen ogłosił, że otrzymał zgodę od G2 na poszukanie nowego pracodawcy. Z kolei dziś dziennikarz neL z serwisu 1pv.fr poinformował, że zagrożona jest również posada Audrica “JaCkza” Juga. 30-letni Francuz jest najstarszym członkiem formacji, wszak dołączył do niej w listopadzie 2018 roku. Utożsamiając się z nią, wywalczył wiele spektakularnych osiągnięć, w tym m.in. dwukrotne wicemistrzostwo IEM Katowice oraz dotarcie do finału sztokholmskiego Majora. Jeżeli chodzi zaś o postawę indywidualną, to JaCkz podczas prawie pięcioletniego pobytu w G2 wypracował rating na poziomie 1,00.

Szwajcarska gwiazda BNE następcą AleksiegoB?

Jeden z największych kosowskich portali internetowych lajmi.net twierdzi, że na celowniku esportowego giganta znalazł się obecny reprezentant Bad News Eagles, Rigon “rigoN” Gashi. Najbardziej utytułowany szwajcarski gracz CS:GO miałby wypełnić wakat po JaCkzie w roli entry-fraggera.

Skład G2 Esports w niedalekiej przyszłości może wyglądać następująco:

  • 🇧🇦 Nikola “NiKo” Kovać
  • 🇧🇦 Nemanja “huNter” Kovać
  • 🇷🇺 Ilya “m0NESY” Osipov
  • 🇨🇭 Rigon “rigoN” Gashi
  • 🇫🇷 Remy “XTQZZZ” Quoniam (trener)