Respawn.pl

G2 i OG z awansem do ćwierćfinału BLAST Premier Fall Showdown

Autor: Krzysztof Sarna

Mamy kolejne rozwiązania prosto z BLAST Premier Fall Showdown. Do ćwierćfinałów awansowało dziś G2 Esports oraz OG Esports. Ta pierwsza drużyna była dziś jednak o krok od odpadnięcia z turnieju.

Wielu emocji fanom mogło dziś dostarczyć pierwsze z dwóch spotkań rozgrywanych na BLAST Premier Fall Showdown. To rozgrywane było pomiędzy G2 Esports a Lynn Vision. Zawody rozpoczęły się od Vertigo, na którym chcieli grać Chińczycy. Do końca pierwszej połowy nie szło im jednak najwybitniej, ponieważ przegrywali 6:9. Kiedy jednak objęli rolę terrorystów – zaczęli momentalnie punktować. Lynn Vision wygrało pierwszą lokację wynikiem 16:14. Zagrożony francusko-bałkański kolektyw nie mógł sobie pozwolić na pomyłki. Z tego też względu piąta ekipa świata udowodniła swoją wyższość na Inferno, a później na Nuke’u i zameldowała się w ćwierćfinale, w którym przyjdzie się jej zmierzyć z wygranym pojedynku Evil Geniuses vs. MAD Lions.

Z turniejem pożegnało się paiN, które po dwóch mapach uległo OG Esports. Zawodnicy z kraju kawy zechcieli grać Ancient’a, ale pierwsza partia nie poszła po ich myśli. W ataku na swoje konto zanotowali zaledwie pięć punktów. Dopiero po przerwie Brazylijczycy zebrali wiatr w żagle i nie brakło im zbyt wiele, by doprowadzić do wyrównania. Mówimy tu o tak wyrównanych rezultatach, jak 12:14, czy 13:15. Jednak prowadzenie w tym pojedynku objęli Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy. O Inferno nie ma się co rozwodzić, ponieważ ten plan przebiegał pod dyktando OG, które wygrało go 16:6. W 1/4 finału dziesiąta formacja globu spotka się z Complexity Gaming.

Środowe wyniki BLAST Premier Fall Showdown prezentują się następująco:

G2 Esports 2:1 Lynn Vision – Vertigo 14:16, Inferno 16:10, Nuke 16:8

OG Esports 2:0 paiN – Ancient 16:13, Inferno 16:6

Wszystkie bieżące informacje na temat BLAST Premier Fall 2021 Showdown znajdziecie w specjalnej relacji tekstowej:

blastpremier

Fot. BLAST