Respawn.pl

G2 kontra Na’Vi prawdziwym hitem poniedziałku na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Poniedziałek to druga seria spotkań na BLAST Premier Spring Groups, jeśli chodzi o grupę C. Tak naprawdę doczekaliśmy się wielkiego hitu, który miejmy nadzieję, że nie zawiedzie. Mowa tu o pojedynku z udziałem G2 Esports i Natus Vincere. Ekipy te zagrają o awans do grupowego finału. 

Po poniedziałkowych zmaganiach będziemy już znać pierwszą formację finału grupy C BLAST Premier Spring Groups, a także ten zespół, który spadnie do Knockout Stage. Mimo że największa uwaga zostanie zwrócona na zawody pomiędzy G2 a Na’Vi, tak drugie starcie również zapowiada się wyrównanie. 

CZYTAJ TAKŻE: Bezprzewodowy głośnik ze skórzanym uchwytem, czyli recenzja Xblitz Master X

Jak zwykle zmagania rozpoczną się o godzinie 15:00 i to od tego “mocnego uderzenia”. G2 Esports zmierzy się z Natus Vincere o awans do grupowego finału. “Samuraje” w pierwszej potyczce pokonały wynikiem 2:0 BIG, podczas gdy Oleksandr “s1mple” Kostyliev i spółka po pełnej serii okazali się lepsi od Ninjas in Pyjamas. Aktualnie w światowym rankingu HLTV o wiele lepiej prezentuje się G2, które zajmuje 2. pozycję, podczas gdy organizacja zza naszej wschodniej granicy jest na dziewiątej. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami rozegrał się 30 września minionego roku podczas 16. sezonu ESL Pro League. Wtedy po trzech mapach lepsi byli Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy. Jak będzie dzisiaj? To świetne pytanie. Faworytem rzeczywiście są gracze Jana “Swani’ego” Müllera, podczas gdy bieżąca forma graczy Natus Vincere to nadal znak zapytania. 

O miejsce w konsolidacyjnym finale powalczy BIG i Ninjas in Pyjamas. Ten mecz czysto teoretycznie może być nawet bardziej zacięty, aniżeli ten poprzedni. Obie ekipy sąsiadują ze sobą przecież w rankingu HLTV, z delikatną przewagą niemieckiej organizacji, która jest na 15. posadzie, podczas gdy NiP na szesnastej. Mimo tego sąsiedztwa wydaje się, że to Ludvig “Brollan” Brolling i jego koledzy powinni być dziś lepsi. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | G2 Esports vs. Natus Vincere – BO3

18:30 | BIG vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.