Respawn.pl

Strona główna » G2 lepsze w dwumapowym pojedynku z Virtus.pro!

G2 lepsze w dwumapowym pojedynku z Virtus.pro!

Autor: Piotr Ossowski

Za nami bardzo emocjonująca inauguracja IEM Katowice 2022! Międzynarodowe G2 Esports pokonało wschodnie Virtus.pro!

Od godzin popołudniowych trwają rozgrywki LAN-owe IEM Katowice 2022. O 14:30 odbyła się ceremonia otwarcia, która w efektowny sposób uświetniła całe wydarzenie. Chwilę później nagrodzona została ekipa NaVi, która odebrała swoje nagrody za zwycięstwo w Intel Grand Slam.

O 15:30 rozpoczęliśmy emocjonujący spektakl w Spodku, który był dziś wypełniony w około 60-70%. Choć początek meczu był dosyć nużący to z każdą rundą emocje rosły, a tłum coraz bardziej żył meczem. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Virtusów 9:6. Z każdą chwilą jednak coraz lepiej prezentowało się G2, które ostatecznie doprowadziło do dogrywki. To rozochociło kibiców zgromadzonych w Spodku. Pierwszy i drugi dodatkowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. W trzeciej dogrywce jednak na prowadzenie wysunęło się G2, które w koncertowy sposób wykończyło mapę. Przy wyniku 24:22 w sytuacji 2vs5 znaleźli się AleksiB i m0NESY, którzy wyśmienicie rozprawili się z rywalem i sfinalizowali pierwszą część meczu. Mirage wpadł na konto międzynarodowej ekipy!

Druga mapa była wyborem Virtus.pro – padło na Ancient. Wydawałoby się, że ekipa CIS pewnie zgarnie drugą mapę i będziemy mieli decydujący pojedynek. Nic bardziej mylnego! Od początku spotkania bardzo wysokie tempo narzuciło G2, które rozpoczęło od prowadzenia 10:1. Ostatecznie pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 12:3. Po zmianie stron zrobiło się bardziej wyrównanie i interesująco. Pierwsze cztery rundy to upłynęły pod znakiem przełamań. Pistoletówka padla łupem VP, potem nastąpiła odpowiedź G2. I tak aż do wyniku 5:14. Potem sprawy w swoje ręce wziął NiKo i spółka, który doprowadził do wspaniałego triumfu 16:5.

Dzięki zwycięstwu w ćwierćfinale, jutro o 15:30 będziemy mieli przyjemność obejrzeć półfinałowy pojedynek NaVi – G2. Ależ to będzie spektakl!

G2 Esports 2:0 Virtus.pro

25:22 Mirage (G2 pick)
16:5 Ancient (VP pick)