Respawn.pl

G2 miażdży iNation, Eternal Fire zaskakuje i wygrywa z Astralis na koniec pierwszego dnia RMR B!

Autor: Maks Bartosik

Za nami już ostatnie dwa spotkania podczas pierwszego dnia europejskiego turnieju RMR B. G2 mierzyło się z iNation, a Astralis podejmowało tureckie Eternal Fire.

Ostatnie dwa mecze pierwszego dnia RMR Europe B to pojedynek G2 z iNation oraz Astralis z Eternal Fire. Oba spotkania zapowiadały się ciekawie, a zwłaszcza ten pierwszy, w którym Niko i spółka po porażce z 9INE mierzyli się z Serbami z iNation.

G2 – iNation

Europejska formacja swój mecz z serbskim składem rozgrywała na mapie Ancient, którą rozpoczęli po stronie broniącej od wyjścia na prowadzenie 5:0. W szóstej rundzie nastąpiło chwilowe przebudzenie iNation i po chwili na tablicy wyników widniał wynik 6:3 dla G2. Jak się później okazało, ostatnie sześć rund pierwszej części wpadło już na konto faworytów i G2 prowadziło do przerwy 12:3.

Po zmianie stron G2 szybko zrobiło to co do nich należało i nie dało rywalom na zdobycie choćby jednej rundy, wygrywając 16:3.

Astralis – Eternal Fire

W drugim starciu Astralis podejmowało tureckie Eternal Fire, a areną starcia było Vertigo. Duńczycy rozpoczęli je po stronie broniącej, jednak ten początek nie należał do najlepszych w ich wykonaniu. Eternal Fire w pewnym momencie prowadziło aż 7:1, by ostatecznie pierwszą część spotkania wygrać 9:6.

Po zmianie stron formacja XANTARESA kontynuowała swoją dobrą grę z pierwszej części i nie dawała Astralis żadnych szans. Turcy potrzebowali zaledwie ośmiu rund, by wygrać spotkanie przeciwko duńskiej ekipie wynikiem 16:7.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.