Respawn.pl

G2 na szczycie rankingu HLTV! 9INE już tylko 3 miejsca od TOP30

Autor: Krzysztof Sarna

Rozpoczynamy aktualizacje światowego rankingu HLTV w lutym. Trwa aktualnie Intel Extreme Masters Katowice, co nieco przełożyło się na zestawienie i jego zmiany. Na samym szczycie pojawiło się G2 Esports. Niemniej ciekawie zaczyna się robić na polskiej scenie.

Tak wielki turniej, jak IEM Katowice oczywiście musi mieć wpływ na to, jak prezentuje się ranking HLTV. Mimo że w pierwszej lutowej aktualizacji licznych zmian nie doświadczymy, tak możemy być pewni, że już za tydzień będzie zdecydowanie inaczej. Zmiana na pozycji lidera tego notowania to już i tak sporo.

CZYTAJ TAKŻE: F1KU – Otrzymałem propozycje od innych zespołów

G2 Epsorts od dwóch miesięcy jest w gazie, co potwierdzają wyniki. “Samuraje” mają na swoim koncie dziewięć zwycięstw z rzędu. Warto podkreślić, że od 17 grudnia nie przegrali jeszcze ani jednej mapy. W Katowicach Nikola “NiKo” Kovač potrzebowali zaledwie dwóch spotkań, by awansować do fazy play-off w Spodku. Przypomnijmy, że G2 pokonało BIG oraz FaZe Clan. Tak dobra dyspozycja przełożyła się na prześcignięcie Heroic i tym samym spadek Duńczyków na drugą pozycję. Warto dodać, że awans zwycięzców BLAST Premier World Final 2022 jest pierwszym od czerwca 2020 roku. Dobra informacja znajdzie się również dla kibiców z Polski, ponieważ OG Esports wraz z Maciejem “F1KU” Miklasem awansowało do najlepszej dziesiątki świata. Organizacja z Danii wyprzedziła fnatic.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. G2 Esports (+1)
 2. Heroic (-1)
 3. FaZe Clan
 4. Team Liquid
 5. Outsiders
 6. Natus Vincere
 7. Team Vitality
 8. MOUZ
 9. FURIA
 10. OG Esports (+1)

Na rodzimej scenie zaczyna się robić coraz bardziej interesująco, ponieważ 9INE włączyło piąty bieg i widać to już od kilku tygodni. Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy awansowali na 33. lokatę, co oznacza, że dzielą ich już tylko trzy od wymarzonego TOP30. Ogólnie rzecz ujmując, pierwsze notowanie lutego wypadło bardzo dobrze dla ekip z Polski, ponieważ Illuminar Gaming oraz Permitta poszły w górę odpowiednio o sześć i cztery pozycje. HONORIS utrzymało swoje usytuowanie sprzed tygodnia, podczas gdy Anonymo Esports awansowało o dwie posady. Jedyny, ale jakże minimalny spadek, bo o jedno miejsce zaliczyło los kogutos. Także ThunderFlash nie zmieniło swojego ustawienia względem minionego poniedziałku. Team ESCA Gaming i PGE Turów Zgorzelec to zespoły, które wzmocniły się o dwie pozycje. Ranking najlepszych dziesięciu polskich drużyn zamykają panie z NAVI Javelins, które pozostały na 192. położeniu.

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 33. 9INE (+2)
 • 48. Illuminar Gaming (+6)
 • 52. Permitta (+4)
 • 72. HONORIS
 • 95. Anonymo Esports (+2)
 • 96. los kogutos (-1)
 • 127. ThunderFlash
 • 163. Team ESCA Gaming (+2)
 • 179. PGE Turów Zgorzelec (+2)
 • 192. NAVI Javelins

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 13 lutego.