Respawn.pl

G2 odpada z BLAST Premier World Final

Autor: Michał Maćkowski
TaZ, G2

To koniec pierwszego turnieju dla Wiktora “TaZa” Wojtasa jeszcze nie do końca z pozycji trenera. G2 odpadło w ćwierćfinale BLAST Premier World Final.

G2 żegna się z BLAST Premier World Final

Dzień niespodzianek na BLAST Premier World Final. Najpierw MOUZ niespodziewanie wyeliminowało Cloud9, a teraz G2 zawiodło kibiców. Samuraje niespodziewanie żegnają się z ostatnim dużym turnieju w Counter-Strike w 2023 roku już na etapie ćwierćfinałów.

G2 mimo że po zmianach nie prezentowało znakomitej formy, to jednak do meczu z Natus Vincere przystępowało z małej pozycji faworyta, bowiem ich gra na finałach BLAST’a była już całkiem niezła. To jednak w ćwierćfinale nieco zabrakło, mimo wygranej pierwszej mapy po dogrywce do trzynastu. Efektowym clutchem 1 na 5 na Anubis popisał się młody reprezentant samurajów – Ilya “m0NESY” Osipov.

Chwila przerwy i zespoły przeniosły się na Inferno, gdzie ponownie walka była bardzo wyrównana. To jednak w decydującej rundzie w regulaminowym czasie gry, to NaVi pokazało swoją siłę i wygrało drugą mapę do jedenastu, ostatecznie doprowadzając do remisu w mapach. O półfinał zdecydował Nuke, który prawie że od samego początku lepiej układał się Natus Vincere. Ekipa dowodzona przez Aleksi “Aleksib” Virolainen zdołała wygrać aż siedem rund po stronie atakującej, a po zmianie stron zdominowała już mapę i wygrała do sześciu.

Natus Vincere vs G2 – 2:1

  • Anubis – 13:16
  • Inferno – 13:11
  • Nuke – 13:6

Tak o to Natus Vincere już jutro w półfinale zmierzy się z Vitality. Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!