Respawn.pl

Strona główna » G2 pokonuje NaVi 2:0 i zagra w finale IEM Katowice 2022!

G2 pokonuje NaVi 2:0 i zagra w finale IEM Katowice 2022!

Autor: Piotr Ossowski

Pierwszy pófinałowy mecz IEM Katowice 2022 za nami. G2 się rozpędza, w półfinale pokonali Natus Vincere!

Sobota, jak to zwykle bywa, w większej części wypełniła Spodek. Dziś w katowickiej hali, w trakcie IEM Katowice 2022, mamy do czynienia z wypełnieniem hali około 80-90%, kompletu nie ma. Czynników na to wpływających może być wiele – warunek szczepień, brak możliwości wejścia za darmo… O tym w relacji po IEM-ie!

Pierwsza mapa rozpoczęła się piorunująco. G2 wybrało Inferno i dobitnie pokazało, że jest do niego świetnie przygotowane. Kapitalny początek NiKo i spółki został zwieńczony prowadzeniem 10:2. Wydawało się, że to koniec emocji i G2 pewnie zgarnie Inferno. NaVi jednak się obudziło i powalczyło o powrót. Ostatecznie pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 10:5. Po zmianie stron runda pistoletowa padła łupem rosyjsko-ukraińskiej drużyny, udało im się zbliżyć do rywala – mieliśmy 7:10. Szybkie przełamanie G2 praktycznie zamknęło emocje podczas rozgrywania tej mapy. Dzięki dobrej grze całego zespołu, międzynarodowa drużyna wyszła na prowadzenie 15:8. S1mple próbował jeszcze pobudzić swój zespół do walki, ale ostatecznie pierwsza mapa wpadła na konto G2 – triumf 16:12.

Druga mapa była wyborem Natus Vincere. Pojedynek na Mirage’u rozpoczął się po myśli s1mple’a i spółki. Szybkie prowadzenie 3:0 po wygranej pistoletówce zwiastowało dobrą grę NaVi. To się kompletnie nie sprawdziło. G2 pokazało, jak niezwykle silną drużyną jest. Bardzo szybkie przełamanie i wręcz nokaut serwowany rywalom. Kiedy to wydawało się, że ekipa CIS zdoła się odbić, do akcji wkroczył m0NESY, który wyśmienitym clutch’em złamał psychikę rywala. Pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 11:4 i wydawało się, że zamknęła nadzieje NaVi na powrót. S1mple pobudził jednak drużynę do walki. Wygrana runda pistoletowa pomogła drużynie wrócić do spotkania. Fantastyczna walka obu drużyn doprowadziła do stanu 13:13. Pod koniec jednak sprawy w swoje ręce wzięły gwiazdy G2, które poprowadziły swoją drużynę do finału IEM Katowice 2022! NaVi odpada z rozgrywek zajmując 3-4 miejsce.

M0NESY i spółka zmierzą się w finale IEM Katowice 2022 ze zwycięzcą meczu FaZe – Heroic, który rozpocznie się 45 minut po zakończeniu opisywanego spotkania.

G2 Esports 2:0 Natus Vincere

Inferno 16:12
Mirage 16:13