Respawn.pl

G2 wygrywa z Evil Geniuses i zagra 2. rundzie Knockout Stage BLAST-a

Autor: Krzysztof Sarna

G2 Esports pokonało po pełnej serii Evil Geniuses. Tym samym dla EG to koniec zmagań podczas BLAST Premier Fall Groups. Z kolei “Samuraje” awansowały do drugiej rundy Knockout Stage i już jutro zagrają w decydującym meczu o awans do BLAST Premier Fall Final. 

G2 coraz bliżej awansu na jesienne finały BLAST-a

Sobotnie zawody rozpoczęły się od Inferno wybranego przez “Geniuszy Zła”. Była to mapa, która miała najszybszy przebieg. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych grała najpierw po stronie terrorystów i przegrywała aż 0:10! Udało się nieco poprawić sytuację jeszcze przed zamianą ról, ale nadal stan 4:11 nie oznaczał niczego innego, jak tylko pogrom. Chwilę później Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy dokończyli dzieła zniszczenia, myląc się w ogólnym rozrachunku tylko siedmiokrotnie.

Żeby było ciekawiej w całym starciu, Paytyn “junior” Johnson i jego koledzy odpowiedzieli na Nuke’u, ale wygrana nie przyszła im już tak łatwo, jak G2 na Inferno. Tym bardziej przecież, że to czwarta siła świata wygrywała 4:1, przeprowadzając ataki na obszary bombowe. W pewnym momencie wydawało się, że jest już pozamiatane i po wszystkim za sprawą wyniku 14:6. EG najprawdopodobniej zaczęło już myśleć o trzeciej mapie, nie domykając zarazem tej drugiej. Na tyle, że G2 traciło jedynie dwa oczka (13:15), ale podopiecznym Tommy’ego “Axed’a” Ryana udało się wreszcie zamknąć tę lokację.  

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany na Overpassie, dostosowania naklejek holo – Aktualizacja CS2 22/07/2023

Obie ekipy nie były jeszcze zmęczone po upływie dwóch aren, o czym może świadczyć dogrywka na Mirage’u, a zarazem dobra dyspozycja. Pierwsza część nie mogła nam zbyt wiele powiedzieć na temat tego, kto jest bliżej triumfu, ponieważ po grze w defensywie EG wygrywało 8:7. Chwilę później dorzuciło jeszcze dwa punkty i stan 10:7 zaczął prezentować się obiecująco, bo pomimo odpowiedzi G2, Evil Geniuses doprowadziło do wyniku 15:10! Powtórzyła się jednak sytuacja z Nuke’a i w szeregi “Geniuszy Zła” wstąpiła niemoc. Nie tylko doszło do dogrywki, ale i w “bonusowych rundach” amerykański zespół nie potrafił w ogóle zapunktować, odpadając jednocześnie z dalszej walki o awans na jesienne finały BLAST Premier.

Evil Geniuses 1:2 G2 Esports – Inferno 7:16, Nuke 16:13, Mirage 15:19

“Samuraje” już jutro podejmą w drugiej rundzie Knockout Stage BLAST Premier Fall Groupss Natus Vincere. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.