Respawn.pl

Gambit Gaming wygrywa CIS Minor

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zespół, który niedawno dołączył do organizacji Gambit Gaming, właśnie zwyciężył na turnieju StarLadder Regional Minor Championship CIS. W finale spotkali się z drużyną Rebels i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 (16-4 Inferno, 16-3 Train) na korzyść Mihaila “dosia” Stoyanov i jego kolegów.

Gambit Gaming od samego początku było faworytem do wygrania tego turnieju. Skład, w którym grają byli zawodnicy HellRaisers, PiTER oraz Virtus.pro (1.6), jest aktualnie jednym z najsilniejszym we Wschodniej Europie. Do boju przystąpiło jeszcze siedem innych drużyn: Method, Rebels, Arcade, Quest, Fluffy Gangsters, Binary Dragons i eXplosive.

dosia

Czy Gambit Gaming dostanie się na MLG: Columbus?

Do fazy playoff jako pierwsze przeszło Arcade oraz Gambit. Obydwie drużyny pewnie wygrały dwa spotkania grupowe, co skutkowało awansem do kolejnego etapu. Do tego grona dołączyli następnie gracze Rebels i Method, którzy zakończyli fazę grupową z bilansem 2-0-1. Zawodnicy Gambit napotkali pierwsze problemy dopiero w półfinale, gdzie zmierzyli się z Method. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 (14-16 Train, 16-11 Cache, 16-8 Cobblestone). W drugim półfinałowym meczu Rebels spotkało się z Arcade. Zespoły szły ze sobą łeb w łeb, lecz zawodnicy Rebels wykazali się zimną krwią i zamknęli spotkanie na trzeciej mapie. Ostateczny wynik to 2-1 (26-24 Overpass, 9-16 Mirage, 16-11 Train) na niekorzyść Rosjan.

Końcowy ranking:

  1. [flag cis]Gambit Gaming – 30,000$[/flag]
  2. [flag cis]Rebels – 15,000$[/flag]
  3. [flag ru]Arcade – 2,500$[/flag]
  4. [flag ru]Method – 2,500$[/flag]

Reprezentanci Gambit Gaming otrzymali nagrodę w wysokości 30,000$ oraz bezpośrednie zaproszenie na kwalifikacje do MLG: Columbus 2016. Główny turniej odbędzie się na początku marca.