Respawn.pl

Strona główna » Gambit pozyskuje drużynę CS:GO

Gambit pozyskuje drużynę CS:GO

Autor: Sergiusz Lelakowski

Gambit Gaming, czyli organizacja, której sztandarowym zespołem do niedawna był ich skład League Of Legends, postanowiła wkroczyć na scenę CS:GO. Do brytyjskiej organizacji dołączyła drużyna HS.GG, w której skład wchodzi m.in. Dmitry “hooch” Bogdanov.

Nowy nabytek Gambit Gaming składa się z doświadczonych zawodników, którzy już wielokrotnie pokazywali na co ich stać. W zespole znajduje się trzech byłych zawodników HellRaisers – Mihail “Dosia” Stolyarov, Dauren “AdreN” Kystaubayev oraz Rustem “mou” Telepov. Wspierać ich będzie Jan “wayLander” Rahkonen, który był blisko zakwalifikowania razem z PiTER na ESL One Katowice 2015 oraz Dmitry “hooch” Bogdanov – zawodnik, który nie znalazł swojego miejsca na scenie CS:GO.

Aktualnie zespół przygotowuje się do StarLadder Minor Championship: CIS, który odbędzie się w Mińsku w dniach od 22 do 24 stycznia. Pula nagród wynosi $50,000, a zwycięzca turnieju otrzyma slot w kwalifikacjach offline do MLG: Columbus.

Gambit Gaming ogłosiło również, że poszukują trenera dla swojej nowej drużyny. Zawodnicy będą mieli możliwość trenowania w gaming housie w Saint Petersburgu przed LANowymi eventami.

Gambit Gaming.GO:

  • [flag ru]Mihail “Dosia” Stolyarov[/flag]
  • [flag ru]Dmitry “hooch” Bogdanov[/flag]
  • [flag fi]Jan “wayLander” Rahkonen[/flag]
  • [flag kz]Rustem “mou” Telepov[/flag]
  • [flag kz]Dauren “AdreN” Kystaubayev[/flag]

Drużyna Gambit Gaming jest pełna potencjału i śmiało można powiedzieć, że niebawem zostanie drugą bądź nawet najlepszą drużyną z Europy Wschodniej. W ostatnim czasie jedynie gracze Natus Vincere pokazują się z dobrej strony. Reszta, kiedyś dobrze prezentujących się drużyn, nie radzi sobie już tak dobrze – HellRaisers oraz Flipsid3 są cieniami samych siebie. Czy Gambit Gaming będzie w stanie zagrozić czołowym europejskim drużynom? Przekonamy się już wkrótce.