Respawn.pl

Game Jame Square – spotkanie twórców gier już 26 kwietnia!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Game Jam

Game Jame Square, czyli impreza dla fanów GameDevu przygotowana przez ARP Games startuje już 26 kwietnia. Wydarzenie trwa aż trzy dni, w trakcie których programiści oraz projektanci gier wideo, będą mogli stworzyć zupełnie nową grę, przy okazji zgarniając nagrody z puli 250 tysięcy złotych. Na wszystkich zainteresowanych śledzących Game Jam Square, czeka masa atrakcji, a wśród nich między innymi rozgrywki e-sportowe oraz wizyta na wydarzeniu międzynarodowych YouTuberów.

Game Jame Square startuje już w piątek 26 kwietnia i potrwa do niedzieli 28 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Agencja Rozwoju Przemysłu wspólnie z ARP Games, czyli jedynym w Polsce akceleratorem gier wideo, na którego wsparcie mogą liczyć młodzi twórcy. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów oraz projektantów gier komputerowych. Będą oni mieli okazję wziąć udział w 40- godzinnym hackathonie. Pula nagród to 250 tysięcy PLN. Impreza organizowana jest w Warszawie i odbędzie się na Torze Służewiec.

O hackathonie

Zawody wystartują w piątek 26 kwietnia. Wówczas zostanie ogłoszony temat zadania. Uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie prostej i ciekawej gry. Ich poczynania oceniać będzie jury, które nominuje najlepszych w siedmiu kategoriach: Best Game Play, Best 2D Art, Best 3D Art, Best Audio, Best Story, Best Small Team, Best Multiplayer Game. Najlepsze zespoły otrzymają Grand Prix i dwa równorzędne wyróżnienia.

Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 250 tysięcy PLN.

“Według raportu Forbesa polska branża gier jest warta 26 mld zł, co daje jej 23. miejsce na świecie. Newzoo i Wargaming wskazują Polskę jako 8. na świecie pod względem wydatków na gry. Ale jedną z barier rozwoju, na którą wskazało badanie przeprowadzone przez Krakowski Park Technologiczny jest brak właściwych kompetencji na rynku talentów w obszarze GameDevu. Dlatego jako ARP Games zaangażowaliśmy się w stworzenie game jamu z atrakcyjną pulą nagród. Jest to okazja dla twórców gier, by z jednej strony zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności, a z drugiej pracować pod dużą presją czasu” – mówi Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games.

Dodatkowe atrakcje

Dla wszystkich zainteresowanych Game Jam Square, organizatorzy oprócz hackathonu przygotowali wiele atrakcji, które będzie można śledzić podczas transmisji live na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w Twitch.tv. Każdy fan sportów elektronicznych będzie mógł oglądać turniej e-sportowy najlepszych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive. Zostanie on zorganizowany przy wsparciu Totalizatora Sportowego.

Dodatkowo w trakcie imprezy obecne będą stoiska startupów gamingowych wspieranych przez ARP Games. Przy wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej zostali zaproszeni zagraniczni Youtuberzy, a całość wydarzenia wzbogaci relacja live ze specjalnego studia, w którym głównym tematem dyskusji będzie polski rynek GameDev.

W hackathonie Game Jam Square wezmą udział zespoły zaproszone po dokonaniu rejestracji. Impreza jest zamknięta dla widzów. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wydarzenie za pomocą transmisji live.

O organizatorach

Impreza organizowana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu i ARP Games. Partnerami Wydarzenia są Totalizator Sportowy i Polska Fundacja Narodowa, a partnerem technologicznym wydarzenia jest AMD oraz Actina.

“Sektor gier jest szczególny, bo bazuje na konkretnych, ludzkich umiejętnościach, które są dużo ważniejsze niż kapitał finansowy. Inwestowanie w „ludzi” jest naturalnym kierunkiem dla naszej gospodarki, między innymi dlatego powołaliśmy spółkę ARP Games. Jej celem jest nie tylko wsparcie finansowe młodych twórców gier wideo, ale także merytoryczna opieka mentorów z branży” – mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

ARP Games sp. z o.o. to jedyny w Polsce akcelerator gier wideo wspierający twórców gier wideo. Spółka powstała w 2016 r. Została założona przez Agencję Rozwoju Przemysłowego S.A. SPIN-US sp. z o.o. – spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego oraz Powiat Cieszyński.

“Sukces polskich gier obudził ambicje w młodych, ambitnych ludziach. Codziennie przed komputerami starają się spełnić swoje marzenia i stworzyć nowego Wiedźmina. Każdego dnia dopisują nowy kod, często w wirtualnych zespołach, połączonych przez sieć. Wierzymy w sieć, ale spotkanie twarzą w twarz z innym deweloperami i użytkownikami z pewnością ma co najmniej taką samą wartość! Dlatego zaprosiliśmy twórców gier na te kilka dni na warszawski Służewiec. Jestem przekonany, że to wyjątkowe miejsce będzie źródłem inspiracji dla uczestników Game Jame Square” – dodaje Śliwowski.