Respawn.pl

Gamers Without Borders 2021 rozpocznie się już jutro i zaoferuje półtora miliona dolarów. W akcji zobaczymy m.in. ENCE z Polakami!

Autor: Marcin Kapusta

Organizatorzy ujawnili szczegóły Gamers Without Borders 2021 w przeddzień startu imprezy. W zmaganiach o półtora miliona dolarów zobaczymy m.in. NiP oraz mousesports!

Gamers Without Borders ogłosiło drugą edycję swojego charytatywnego turnieju CS:GO, w którym pula nagród wyniesie półtora miliona dolarów. Warto wspomnieć, że event w FPS-ie Valve będzie tylko jedną z części trwającego miesiąc wirtualnego festiwalu, w którym do rozdysponowania jest aż 10 milionów dolarów. Organizacje, które zajmą wyższe lokaty, otrzymają możliwość przekazania pieniędzy na wybrany przez siebie cel charytatywny. Misją tegorocznej edycji festiwalu jest dystrybucja szczepionek na COVID-19 do słabo rozwiniętych krajów.

Rozgrywki CS:GO rozpoczną się od starć w fazie grupowej. Cztery najlepsze drużyny z tego etapu awansują do play-offów, w których zastosowano drabinkę pojedynczej eliminacji. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej odsłony, w której eksperymentowano z systemem MR12, tegoroczna wykorzysta klasyczny system MR15.

Przejdźmy teraz do samych uczestników. W akcji zobaczymy aż cztery drużyny z czołowej 20. światowego rankingu HLTV. Mowa o BIG, Ninjas in Pyjamas, FURII Esports oraz mousesports. Co ciekawe, na serwerze zamelduje się także ENCE eSports Olka “hadesa” Miśkiewicza i Pawła “Dychy” Dychy. Ekipa Polaków w ostatnim czasie radzi sobie wybornie, a obrazuje to m.in. niedzielne zwyciężenie europejskich finałów FunSpark ULTI. Stawkę zamykają formacje z TOP50, a mianowicie Team Dignitas, MIBR oraz FaZe z Olofem “olofmeisterem” Kajbjerem na czele. Faworytami całego turnieju są oczywiście zawodnicy mousesports, którzy miesiąc temu mogli cieszyć się z wygrania trzeciego sezonu Flashpointa.

Podział grupowy Gamers Without Borders 2 prezentuje się następująco:

Grupa AGrupa B
🇸🇪 NiP🇪🇺 mousesports🇧🇷 FURIA eSports🇩🇪 BIG
🇧🇷 MIBR🇪🇺 ENCE eSports🇪🇺 FaZe Clan🇸🇪 Dignitas

Druga edycja Gamers Without Borders rozpocznie się już jutro i potrwa pięć dni. Jej triumfator zainkasuje 600 tysięcy dolarów, natomiast za drugie miejsce przewidziano połowę tej kwoty. Transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale GWBPS na Twitchu.