Respawn.pl

Gamers8 przemienia się w Esportowe mistrzostwa świata!

Autor: Maks Bartosik

Saudyjczycy kontynuują swoją ekspansję w świecie esportu. By jeszcze bardziej zwiększyć swoje znaczenie na scenie Counter-Strike’a, zdecydowali się na stworzenie “esportowych mistrzostw świata”.

Latem tego roku żyliśmy nie tylko zmianami na scenie jeszcze wtedy CS:GO, ale też i ostatnimi turniejami w tamtej edycji gry. Jednym z nich był Gamers8, turniej zorganizowany w Arabii Saudyjskiej, którego ambasadorem był sam Jarek “PashaBiceps” Jarząbkowski. W Riyadzie wtedy rywalizowały najlepsze drużyny na świecie, a wśród nich Polacy z 9INE.

Próby przejęcia sceny esportowej

Sam turniej miał być kolejnym krokiem dla Arabii Saudyjskiej, by z grubej rury wejść w scenę esportową. Już wcześniej powstała organizacja Falcons, która w założeniu miała stworzyć drużynę zdolną do rywalizacji na najwyższym poziomie. Najpierw Saudyjczycy skierowali się w stronę francuskiego superteamu, w którym występował m.in. KennyS, a potem postanowili zbudować europejski skład wokół największej gwiazdy swojego regionu – BOROSa.

Jednak oba te plany nie wypaliły i teraz w życie wchodzi trzeci – superteam. Na celowniku Falcons znaleźli się najlepsi gracze na świecie, którzy mieliby zostać sprowadzeni za ogromne pieniądze. Saudyjczycy tak samo jak w piłce nożnej wyszli z założenia, że skoro u siebie nie mają wybitnych graczy, to mogą ich przecież kupić.

Esports World Cup w 2024 roku

Wracając jednak do samego turnieju Gamers8, to ten czeka kilka zmian organizacyjnych. Przede wszystkim, rozgrywki zmienią nazwę na Esports World Cup, co ma podkreślać wagę tego turnieju. Do tego jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku czeka nas jeszcze więcej gier i graczy w ramach turnieju, a co najważniejsze – jeszcze większa pula nagród. Esports World Cup ma się odbyć latem 2024 roku, jednak na ten moment nie znamy więcej konkretów.