Respawn.pl

Gen.G otrzymuje 46 mln USD. Inwestorami są m.in. Will Smith i Keisuke Honda

Autor: Filip Woszczek

Organizacja esportowa Gen.G otrzymała 46 mln USD od zróżnicowanego konsorcjum inwestorów. Kilku z Doliny Krzemowej i znanych osobistości, takich jak właściciel mniejszości LA Clippers Dennis Wong i aktor Will Smith.

Kapitał zapewnia Dreamers Fund, fundusz stworzony przez Smitha i japońską gwiazdę piłki nożnej Keisuke Hondę, byłego przewodniczącego Alibaba Group Michael Zeisser, oraz współzałożyciela MasterClass, Davida Rogiera. Silicon Valley Bank dołączył do tego przedsięwzięcia i stał się oficjalnym partnerem marketingowym Gen.G. Uniwersytet Stanford zainwestował wraz z firmami z Doliny Krzemowej: New Enterprise Associates, Conductive Ventures, Battery Ventures i Canaan Partners. Rick Yang dołączy do zarządu.

Warunki transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości. Gen.G poinformował, że wykorzysta fundusze na uruchomienie programu akademii młodzieżowej, otworzenie centrali w Los Angeles tego lata i dalsze rozwijanie nowych gier i regionów. Organizacja posiada zespół w Overwatch, League of Legends, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Clash Royale, Fortnite, Call of Duty, and APEX Legends. Smith i Honda dołączą do obecnego Doradcy ds. Zarządzania Graczami Gen.G / emerytowanego gracza NBA, Chrisa Bosha, a doradzać będą w twórczych i komercyjnych przedsięwzięciach.