Respawn.pl

Strona główna » GeT_RiGhT nie będzie zawodnikiem Cloud9

GeT_RiGhT nie będzie zawodnikiem Cloud9

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jeden z najbardziej znanych zawodników na świecie, ikona zespołu Ninjas in Pyjamas – Christopher “GeT_RiGhT” Alesund oświadczył, że wraz z końcem 2015 roku nie będzie zawodnikiem zespołu Cloud9, mimo zaawansowanego stadium rozmów na temat podpisania kontraktu między graczem a amerykańską organizacją.

Przypomnijmy: kontrakty zawodników NiP kończą się wraz z początkiem przyszłego roku, a jako że szwedzki zespół w ostatnich turniejach prezentował poziom co najwyżej przeciętny, rozpoczęły się spekulacje, że organizacja całkowicie przebuduje swoją podstawową piątkę. Ogłoszone nie tak dawno oficjalne odejście z zespołu “allu” zdaje się finalnie potwierdzać krążące pogłoski.

Jak podczas swojego stream’a poinformował “GeT_RiGhT” już kilka miesięcy temu otrzymał propozycję zagrania dla północnoamerykańskiej organizacji od “seang@resa”, który, jak doskonale wiemy, kilka tygodni temu ogłosił zaprzestanie współpracy z Cloud9. W ramach testów Szwed miałby zagrać w kilku turniejach dla amerykańskich drużyn. Niestety “GeT_RiGhT” jest związany kontraktem z obecnym zespołem do końca grudnia, a Cloud9 nie chciało na tak długo wstrzymywać poszukiwań nowego zawodnika, więc postawili ultimatum – albo decyduje się teraz i podpisują umowę, albo wszystkie rozmowy zostają zerwane. Christopher stwierdził, że nie zamierza opuszczać zespołu, z którym był związany od tak dawna praktycznie z dnia na dzień, więc wybrał drugą opcję.

Zatem w nowym roku są możliwe dwa rozwiązania: albo NiP zdecyduje się przedłużyć kontrakty zawodnikom i znaleźć zastępstwo za “allu”, albo pożegnać się definitywnie z czterema pozostałymi zawodnikami i rozpocząć rekrutację do całkowicie nowego zespołu. Jak to się skończy – przekonamy się za kilka tygodni.