Respawn.pl

GGP Clan przejmuje skład Scou7; Podopieczni Hypera w nowych barwach

Autor: Michał Maćkowski

Czas przywitać na polskiej scenie nowe barwy. Podopieczni Bartosza “Hyper” Wolnego od teraz będą grać pod barwami  – GGP Clan, czyli organizacji od GG Predict. 

Film Moneyball ukazuje historię Billy’ego Beane’a – managera klubu baseballowego Oakland Athletics. Postanowił on wykorzystać w swojej pracy analizy komputerowe. Dzięki temu jego drużyna rosła w siłę i mogła konkurować z bardziej liczącymi się w środowisku zespołami. Na podobny pomysł wpadła firma GGPredict, ogłaszając w lipcu start zapisów do swojego projektu – SCOU7 Gang.

Po kilkudniowych testach, na których zaproszonych zostało 12 graczy, została wyłoniona piątka, Oliwier “Brain” Dychus, Miłosz “AntyVirus” Konieczka, Dominik “Fanatyk” Barkiet, Michał “Boll” Wojdyło oraz Piotr “PeTeRoOo” Barcik, która od października do końca lutego reprezentowała barwy SCOU7 Gang. Wraz z początkiem marca projekt przestaje istnieć, a zawodnicy tworzą historię nowej drużyny – GGP Clan.

Głównym celem SCOU7 Gang było znalezienie 5 graczy, którzy, przy pomocy narzędzia GGPredict oraz doświadczeniu Bartosza “Hypera” w ciągu kilku miesięcy rozwiną swoje umiejętności i będą mogli małymi krokami wkraczać w świat esportu. W najlepszych scenariuszach nie braliśmy pod uwagę, że po 3 miesiącach, drużyna będzie stałym bywalcem finałów ogólnopolskich turniejów, wygrywając między innymi 5 sezon ligi arrMY. – powiedział Bartosz Słodownik, Marketing Manager GGPredict.

Pierwsze miesiące projektu polegały na wypracowaniu stylu gry, który zagwarantowałby chłopakom najlepsze wyniki. Mimo dobrych wyników nasze apetyty nie zostały zaspokojone. Liczymy, że w najbliższych miesiącach nasza forma będzie stale rosła i uda nam wypełnić założone nam cele. Wiem, że chłopaki nie osiągnęli jeszcze maksimum swojego potencjału i stać ich żeby osiągnąć dużo. – podsumował Bartosz “Hyper” Wolny.

Aktualnie, drużyna prowadzona przez Oliwiera “Brain’a” Dychusa bierze udział w 44 sezonie ESEA Main, gdzie z bilansem 10W-4L dostali się do fazy play-off i biorą udział w walce o awans do ESEA Advanced. Dodatkowo rozpoczynają oni walkę o obronę tytułu ligi arrMY Masters. Celem na najbliższe miesiące jest również rywalizacja w największych polskich ligach – Polskiej Lidze Esportowej oraz Mistrzostwach Polski.

Skład GPP Clan wygląda następująco:

  • Oliwier “Brain” Dychus
  • Miłosz “AntyVirus” Konieczka
  • Dominik “Fanatyk” Barkiet
  • Michał “Boll” Wojdyło
  • Piotr “PeTeRoOo” Barcik
  • Bartosz “Hyper” Wolny (trener)