Respawn.pl

Giants wygrało eliminacje i zagra o grę na BLAST Pro Series Madrid

Autor: Paweł Wilk

Jedna z czołowych portugalskich ekip bardzo mocno zbliżyła się do występu przed publicznością BLAST Pro Series Madrid 2019. Ricardo ”fox” Pacheco i spółka wygrali internetowe eliminacje i wystąpią w decydującym meczu Iberian Play-In.

Pierwszego uczestnika tej rywalizacji poznaliśmy już jakiś czas temu, ponieważ Movistar Riders dość zdecydowanie wygrało lokalny turniej LVP Superliga 2019. Walka o drugie miejsce rozpoczęła się 10 kwietnia, a zakończyła dopiero dziś. Wśród czterech drużyn w drabince pojedynczej eliminacji najlepiej poradzili sobie Portugalczycy, którzy najpierw ograli ekipę Cream eSports (2:0), a w finale okazali się lepsi od Team Queso (2:1). Teraz przed Pacheco i spółkę kluczowa walka w Madrid Arena. 10 maja Giants spotka się z Movistar Riders, a zwycięzca meczu w trybie BO3 zagra w głównym turnieju od RFRSH.

Obecnie na liście uczestników BLAST Pro Series Madrid 2019 mamy zawodników Astralis, Cloud9, Ninjas in Pyjamas i Natus Vincere. Impreza zaplanowana jest na 10-11 maja w stolicy Hiszpanii.