Respawn.pl

gob b ponownie trenerem sekcji CS:GO w BIG!

Autor: Marcin Kapusta

Fatih “gob b” Dayik i BIG to niekończąca się telenowela. 34-latek ponownie zasilił sztab szkoleniowy niemieckiej organizacji i objął rolę głównego trenera CS:GO!

Na tydzień przed startem antwerpskiego Majora BIG dokonało zmiany na stanowisku trenera CS:GO. Stołek objął legendarny Fatih “gob b” Dayik, który zastąpił w obowiązkach Niclasa “enkaya J” Krumhorna.

Moja przygoda w Valorancie dobiegła końca, dałem z siebie wszystko i jestem pewien, że nasza nowa drużyna będzie silnym konkurentem dla innych uczestników VCT. Nadszedł czas, aby podążyć za głosem serca i powrócić do gry, która uczyniła mnie osobą, którą jestem dzisiaj. W ciągu ostatnich tygodni miałem już okazję pomóc zespołowi CS:GO, zwłaszcza podczas kwalifikacji RMR do antwerpskiego Majora. Pełniłem już wiele funkcji w sztabie szkoleniowym, ale zostanie głównym trenerem wciąż jest dla mnie czymś nowym. Nie jestem facetem, który tylko próbuje: jeśli się angażuję, robię to na 100%. Nie mogę się doczekać pracy z zawodnikami i mojego pierwszego występu za ich plecami na Majorze PGL Antwerp.” – oświadczył 34-latek.

gob b to weteran niemieckiej sceny, który w przeszłości reprezentował największe krajowe organizacje pokroju mousesports czy Team ALTERNATE. W styczniu 2017 roku przywdział trykot BIG jako gracz, a później próbował swoich sił również jako menadżer, członek zarządu oraz trener akademii. W lipcu 2020 przerzucił się na VALORANTA i objął rolę prowadzącego w nowopowstałym składzie BIG. Zawodnicy zwyciężyli kilka mniejszych turniejów, jednak nie mieli zbyt częstej okazji rywalizować w prestiżowych wydarzeniach, takich jak VCT. Sam gob b także nie prezentował dobrej formy indywidualnej, co okazało się jednym z czynników do powrotu na CS-owe ścieżki.

Znam Fatiha od dawna, w przeszłości wielokrotnie graliśmy przeciwko sobie jako rywale. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że tym razem stoimy po jednej stronie, a on wrócił na pokład! Nie znam nikogo, kto miałby więcej pasji i ambicji do tej gry niż on. Każdy mógł poczuć energię i aurę, którą wniósł podczas zmagań RMR. Odegrał również wielką rolę w naszym występie w Bukareszcie. Z niecierpliwością czekam na współpracę z Fatihem i jestem przekonany, że dzięki swojej dbałości o szczegóły będzie wielkim atutem drużyny.” – zakomunikował Head of CS:GO w berlińskiej organizacji, Roman “Roman R.” Reinhardt.

Major na horyzoncie!

gob b pomagał już Johannesowi “tabseNowi” Wodarzowi i spółce, gdy Ci rywalizowali w turnieju RMR. Niemcy zdominowali konkurencję, pokonując kolejno sAw Esports, Outsiders oraz FaZe Clan. Tym samym z łatwością zabezpieczyli status Legend na nadchodzącym Majorze w Antwerpii. Na serwerze zameldują się więc 14 maja, dopiero po zakończeniu Fazy Pretendentów.

Aktualny skład BIG wygląda następująco:

  • Niemcy Johannes “tabseN” Wodarz
  • Niemcy Florian “syrsoN” Rische
  • Niemcy Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Niemcy Josef “faveN” Baumann
  • Niemcy Karim “Krimbo” Moussa
  • Niemcy Fatih “gob b” Dayik (trener)