Respawn.pl

GODSENT i HellRaisers jadą na kwalifikacje do ELEAGUE Major

Autor: Sergiusz Lelakowski

W niedzielę (6 listopada) zakończyły się zmagania w europejskim minorze. Turniej wyłonił dwie drużyny, które będą rywalizować w głównych kwalifikacjach do ELEAGUE Major. Na eliminacje awansowali gracze GODSENT oraz HellRaisers.

 

Rywalizacja w Bukareszcie rozpoczęła się w piątek od fazy grupowej. Na tej fazie swój udział zakończyli gracze LDLC i ALTERNATE aTTaX (grupa A) oraz Heroic i ENCE eSports (grupa B). Do fazy pucharowej awansowali z kolei GODSENT i Space Soldiers (grupa A), a także Epsilon eSports i HellRaisers (grupa B).

Faza play-off była podzielona na drabinkę wygranych i przegranych. W pierwszych spotkaniach lepsi okazali się gracze GODSENT, pokonując Epsilon eSports 2:1 oraz HR, które nie oddało Space Soldiers mapy. Finał drabinki zwycięzców padł łupem “Styko” i spółki, którzy tym samym jako pierwsi zapewnili sobie awans na kwalifikacje do majora.

W drabince przegranych Epsilon pokonał Space Soldiers, trafiając ponownie na GODSENT. “JW” wraz z kolegami pokonali swych rodaków, również zapewniając sobie slota do eliminacji. Szwedzka formacja poszła za ciosem i zrewanżowała się HR po bardzo wyrównanym spotkaniu, dzięki czemu oprócz slota, szwedzka formacja zgarnęła jeszcze 30 000 dolarów. Dla HellRaisers przypadło z kolei 15 000 dolarów.

Tym samym poznaliśmy dwie kolejne drużyny, które powalczą o awans do majora. Turniej eliminacyjny odbędzie się w Atlancie w dniach 15-18 grudnia.

Drużyny biorące udział w kwalifikacjach do ELEAGUE major:

GODSENT
HellRaisers
OpTic Gaming
Team EnVyUs
Team dignitas
Ninjas in Pyjamas
Renegades
TyLoo
Counter Logic Gaming
mousesports
G2 Esports
FaZe Clan