Respawn.pl

GODSENT rozstaje się ze swoją akademią

Autor: Maks Bartosik

Zazwyczaj piszemy o organizacjach, które wchodzą na scenę juniorską ze swoimi akademiami. Tym razem jednak napiszemy o organizacji, która postanowiła pożegnać skład swojej akademii. Taką właśnie decyzję wczoraj podjęło GODSENT.

Brazylijski skład akademii szwedzkiej organizacji został sformowany pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wtedy do duetu “Snowzin” i “brn$” dołączyła trójka młodych Brazylijczyków. Nowy skład szybko odniósł pierwszy, mały sukces, wygrywając pierwszą edycję ESEA Cash Cup: South America – Winter 2022. Potem jednak przyszedł nieudany występ w czwartym sezonie ligi akademii, który Young Gods zakończyło na 9-10 miejscu.  

Na lepszy wynik włodarze szwedzkiej organizacji liczyli w piątym sezonie ligi akademickiej. GODSENT znalazło się w grupie m.in. z akademiami ENCE, NiP czy BiG. “Młodzi Bogowie” jednak nie zdążyli zagrać nawet jednego meczu. Dlaczego?

Szwedzka organizacja postanowiła rozwiązać brazylijski skład akademii. W rozmowie z HLTV, CEO GODSENT powiedział, że nie było sensu trzymać brazylijskiego teamu przez kilka miesięcy w Europie, zwłaszcza że organizacja rozstała się już ze swoim głównym składem z Brazylii. Dodał także, że organizacja będzie starała się sformować nowy skład akademii. Ze względu na zmianę składu, Young Gods zostało wykluczone z piątego sezonu ligi akademii, a wszystkie ich mecze rozliczono jako walkower.

Byli już zawodnicy akademii GODSENT ogłosili, że dalej będą występować razem. Wyjątkiem jest “venomzera“, który ma zasilić szeregi brazylijskiej organizacjii Paqueta.

Skład ex-Young Gods:

Brazil John “⁠lineko⁠ Lineck

Brazil Leonardo “⁠n9xtz⁠ Santos
Brazil João “⁠Snowzin⁠ Vinicius
Brazil Carlos “⁠venomzera⁠ Eduardo
Brazil Bruno “⁠brn$⁠ de Araújo